Nový hlavní kouč se svým realizačním týmem poslal do obou poločasů odlišné jedenáctky a obě svůj minizápas vyhráli. První půle skončila 1:0 po nádherné trefě Tuciho z 27. minuty. Hned po přestávce se prosadil Kukučka a deset minut přidal třetí gól Pražanů Mejdr. Švédský tým se v samotném závěru dočkal alespoň čestného úspěchu, když se v 85. minutě prosadil Guidetti.

"Jsme rádi, že jsme zápas zvládi, jen nás mrzí inkasovaný gól. Máme na čem stavět, i když musíme ještě nějaké věci vypilovat. Jsme ale na začátku přípravy, všechno to bude dobré," usmíval se do klubových kamer Ondřej Kukučka.

Klubová hymna Sparty při nástupu hráčů k zápasu:

Příprava: Sparta - AIK Stockholm: Hymna při nástupu k zápasu. | Video: Deník/Michal Káva

Spokojený byl i nový šéf kabiny Lars Friis. "Pro mě je hlavní, abych zůstal i nadále sám sebou bez ohledu na to, v jaké roli jsem. Samozřejmě si ale uvědomuji, že na mně leží větší odpovědnost. Máme však silný kádr, kvalitní realizační tým a společně tvrdě pracujeme," začal sparťanský kouč na pozápasové tiskové konferenci.

"Dnes to bylo především o tom, aby každý hráč dostal do nohou 45 minut a odešel bez zranění. Chtěli jsme vidět, jak všichni na hřišti reagují na naše herní principy," pokračoval Friis.

Celý realizační tým bude čekat, až se budou postupně vracet reprezentanti z evropského šampionátu v Německu. "Hráči, kteří jsou stále na šampionátech, mají za sebou dlouhou sezonu a potřebují volno, aby si mohli odpočinout. Jejich návrat se bude odvíjet od toho, kdy skončí se svými reprezentacemi. Pravděpodobně nebudeme mít všechny hráče stoprocentně připravené na první ligový zápas proti Pardubicím, možná ani na ten další. Určitě ale chceme, aby měli po svém návratu čistou hlavu a mohli se plně soustředit na nový ročník," vyprávěl.

"Určitě bych tuto přípravu nenazval tou nejpovedenější, ale to platí pro všechny týmy. Euro nám v tomto ohledu úplně nepomohlo, ale tak už to prostě je. Jsme velký klub a musíme se s tím vyrovnat. Před prvním zápasem budeme připraveni," dodal.

close Příprava: Sparta - AIK Stockholm 3:1. info Zdroj: Deník/Michal Káva zoom_in Příprava: Sparta - AIK Stockholm 3:1.

AC Sparta Praha – AIK Stockholm 3:1 (1:0)

Branky: 27. Tuci, 48. Kukučka, 80. Mejdr – 85. Guidetti. Rozhodčí: Starý – Ratajová, Machač. Žluté karty: 89. Solbakken – 64. Nordfeldt. Diváků: 5121.

Sparta: Vorel (46. Vindahl) – Uhrinčať (46. Mejdr), Panák (46. Kukučka), Zelený (46. Večerka) – Wiesner (46. Suchomel), Vydra (46. Pavelka), Sadílek (46. Solbakken), Pešek (46. Ryneš) – Karabec (46. Daněk), Tuci (46. Olatunji), Morovics (46. Rus).

AIK: Nordfeldt – Edh, Miloševič, Papagiannopoulos, Tiedemann – Modesto, Coulibaly, Salétros, Celina – Faraj (75. Guidetti), Pittas.