Plzeň je stále stoprocentní, výhru na Hané vystřelil těsně před koncem Procházka

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvládli v novém ročníku FORTUNA:LIGY i třetí duel. V Olomouci porazili domácí Sigmu 1:0 brankou Romana Procházky, jež přišla až v 88. minutě zápasu. V lize tak svěřenci Pavla Vrby dosud neztratili ani bod.

4.8.2018

SK Sigma Olomouc - FC Viktoria PlzeňFoto: Deník / Jiří Kopáč

Olomouc hrála zejména v prvním poločase velmi aktivně a chvílemi úřadujícího mistra dokonce přehrávala. První velkou šanci ale měla Plzeň, a to po chybě domácího stopera Jemelky, který nabídl míč Krmenčíkovi. Nejlepší ligový střelec minulé sezony se už nicméně z velkého úhlu k zakončení nedostal.

Ve druhém poločase se nad trávník Androva stadionu přihnala průtrž mračen, která více svědčila hostům, do stoprocentní příležitosti se však výběr trenéra Vrby stále nemohl dostat.

Hru Viktorie pak ale výrazně oživil střídající Zeman – do šancí se dostali Krmenčík i Pernica, na domácího Buchtu byli nicméně krátcí. Plzeň tehdy každopádně sevřela Hanáky do kleští a dlouhé minuty se hrálo pouze na polovině Sigmy.

Když se domácí konečně vymanili z pevného sevření svého soupeře, ihned dostali příležitost ke skórování. Po centru explzeňského Sladkého se u vzdálenější tyče ocitl samotný olomoucký kapitán Vepřek, ale z vyložené pozice vůbec netrefil odkrytou branku.

Viktoria si jediný a zároveň rozhodující úder schovala až na závěr zápasu. Aktivní Zeman našel v 88. minutě přesným centrem – rovněž na vzdálenější tyč – střídajícího Procházku, načež letní slovenská posila Západočechů poslala z voleje míč nekompromisně za záda domácího gólmana.

Trenéru Plzně Pavlu Vrbovi tak stejně jako v předchozích zápasech s Duklou a s Libercem stoprocentně vyšla střídání – hráči, kteří přišli na hřiště v průběhu druhého poločasu, totiž vždy rozhodli o konečném vítězství.

Hlasy po utkání

Pavel Vrba (trenér Viktorie): „Z obou stran to byl zajímavý fotbal. V prvním poločase jsme měli velkou šanci s Krmenčíkem, ve druhém pak další dvě velké příležitosti. Mohli jsme dát vítězný gól dříve, ale Olomouc hrála velmi dobře. My jsme pak měli v závěru více štěstí, ale druhý poločas jsme zvládli i po fotbalové stránce. A že nám opět vyšla střídání? Já mám výborné asistenty a oni mně vždycky poradí, jak to mám udělat. Nová sezona asi bude jiná než ty minulé. Myslím, že se v tabulce urvou tři čtyři mužstva, která získají hodně bodů. Víme, že každý bod je pro nás strašně důležitý.“

Střelec rozhodujícího gólu Roman Procházka: „Při centru Martina Zemana jsem se hodně soustředil, protože jsem viděl, že míč letí přesně na mě. Jediné, co mě zajímalo, bylo trefit bránu. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, což se potvrdilo. Olomouc má velmi kvalitní mužstvo. Výhru jsme si vydřeli a taková vítězství bývají nekrásnější. Těžkou říct, zda byla zasloužená, ale na to se nikdo nebude ptát. Jsme šťastní za tři body, byly velmi důležité.“

Václav Jílek (trenér Olomouce): „Šance měly oba týmy, ale jednu využil jen soupeř, který má tři body a my nic. Plzeň v určitých fázích zápasu ukázala kvalitu a při rozhodujícím gólu si výborně poradila. Je to o zkušenostech a kvalitě řešení.“

Sigma Olomouc – Viktoria Plzeň 0:1 (0:0). Branky: 88. Procházka, ŽK: Yunis – Petržela, Rozhodčí: Berka – Kříž, Flimmel. Diváci: 7049.

Olomouc: Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček (65. Hála), Plšek, Houska (88. Yunis), Falta – Nešpor (72. Texl). Trenér: Jílek.
Viktoria: Kozáčik – Řezník, Hubník, Pernica, Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela (57. Zeman), Čermák (72. Procházka), Kopic – Krmenčík (85. Řezníček). Trenér: Vrba

Autor: Václav Vacek

Místo události:
4.8.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 16 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Pomocní skladoví operátoři. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Místo pracoviště:, - Na Dlouhém 90, 80, Jažlovice, Říčany, , Prvotní kontakt:, - tel.: 724 579 163, - e-mail: cermakova.michaela@esa-logistics.eu, , Upřesňující údaje:, Požadujeme:, - zkušenosti sčinnostmi ve skladu výhodou, - zkušenosti s prací na NZV, retrak výhodou, Náplň práce:, - různorodé činnosti v chlazeném skladu, - picking, , Zaměstnanecké výhody:, - Stravenky, Ticket čistý (poukázky do drogerie), pojištění odpovědnosti hrazené zaměstnavatelem. Pracoviště: Esa s.r.o. - jažlovice, Na Dlouhém, č.p. 90, 251 01 Říčany u Prahy. Informace: Michaela Čermáková, +420 724 579 163. Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Odborný pracovník 18 810 Kč Odborní pracovníci kalkulací, cen, nákladů a rozpočtů referent/referentka oddělení Rozpočtu odboru Finančního. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: požadavky na uchazeče:, , vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu, případně střední vzdělání s maturitní zkouškou ekonomického směru, praxe v oblasti rozpočetnictví nebo účetnictví výhodou, znalost práce s PC (MS Office, ekonomický informační systém), samostatnost, komunikační schopnost, pečlivost, státní občanství České republiky, občanství jiného členského státu Evropské unie nebo občanství státu, který je smluvním státem Dohody o Evropském hospodářském prostoru, trestní bezúhonnost, splnění podmínek ustanovení § 17 odst. 2 a odst. 3 zákona č. 201/2002 Sb., , charakteristika pracovního místa:, , práce s rozpočtem organizace - rozpočtová opatření, rezervace rozpočtu, práce v ekonomickém informačním systému, spolupráce s příslušnými vnitřními útvary, které obhospodařují rozpočtové prostředky. Pracoviště: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových - 001, Rašínovo nábřeží, č.p. 390, 128 00 Praha 28. Informace: Martina Agyagosová, +420 225 776 686. Gastronomie - Cukráře/ky 24 000 Kč Do všech provozoven Ovocného Světozoru přijmeme na plný úvazek cukráře/ky. Doprava a logistika - Brigada ve skladu! Tydenní výplaty! 28 000 Kč Shaníme brigádníky na lepení drogerie! Vyplácíme každý pátek! 90 Kč čistého. 10,5hod denně. Doprava z Opatova zdarma! Pracovní obuv zdarma. Nábor ihned. Zaměstnáme všechny členy EU! Volejte pište!