Nigerijský útočník mohl dostat až osm zápasů. Nejprve totiž přihrál pád, svíjel se po zemi, Ndefe k němu přišel, něco řekl a jak rybička zdravý Olayinka vyskočil z trávníku a hlavou ho poslal k zemi.

"Čtyři zápasy jsou za tohle málo," míní někdejší vynikající stoper například Sparty, Jablonce, Hambruku, Mönchengladbach a reprezentace Milan Fukal. "Tohle nebyl žádný ostrý faul, to byla pomsta. Mohl dostat více a měl. Je to špatný příklad pro mladé hráče," pokračuje.

 "Hráč navštívil naše zasedání osobně a svého chování litoval. Disciplinární komise toto, stejně jako dosavadní hráčovu disciplinární beztrestnost, zohlednila jakožto polehčující okolnost," uvedl předseda komise Richard Baček. "Na druhou stranu disciplinární komise také vzala v potaz chování hráče po jeho vyloučení, kdy se viditelně zdráhal opustit hrací plochu a vyvolával další konfliktní situace s hráči soupeře," doplnil funkcionář.

Na diskuzních fórech a sociálních sítích se pak strhly hádky, v nichž si každý hájí ty svoje barvy. Ovšem třeba ne všichni fanoušci Slavie za Olayinkou stojí. "Hrál celé jaro skvěle, ale tohle pos… Konečně může trenér dát šanci hráčům, kteří po sezoně neplánují odejít," zaznělo v jednom z příspěvků na Twitteru, kde jeden z příznivců narážel na fakt, že Olayinka se po sezoně v Edenu rozloučí a zamíří na volný přestup do Bělehradu.

"To se má dávat za úder hlavou žlutá karta? Proč se chce odvolávat," rozčiloval se příznivec Sparty. 

Spousta diskutujících se vracela k říjnu loňského roku, kdy dostal v MOL Cupu sparťan Fortelný za úder hlavou do obličeje soupeře trest na dva zápasy. V tomto případě ale disciplinární komise přihlédla k faktu, že to bylo v reakci na předchozí brutální faul na něj, rovněž potrestaný červenou kartou.

Ve Slavii zanechal Olayinka nesmazatelnou stopu. Tímto zákrokem si jí trochu pokazil, ale do konce sezony je pořád ještě dlouhá doba. A tím pádem i možnost k nápravě, tedy zvednutí mistrovského poháru nad hlavu. Nicméně zatím se zdá, že minimálně čtyři nejbližší zápasy s ním trenér Trpišovský nemůže počítat.