Transfer je ale údajně domluvený. Chaloupek ve čtvrtek úspěšně absolvoval v novém působišti zdravotní prohlídku.

Jak informoval inFotbal.cz už v říjnu, Teplice vyinkasují částku kolem 1 milionu eur (téměř 25 milionů korun) + bonusy vázající se zejména na procenta z dalšího přestupu. Nyní se čeká na finální podpisy u posledních dokumentů. Žluto-modří budou podle zákulisních klubových informaci během následujících měsíců intenzivně hledat za odcházející oporu náhradu

Aktuální cena v první české lize šestého nejvytěžovanějšího hráče do pole je podle uznávaného portálu transfermarkt.com dokonce 1,5 milionu eur (v přepočtu asi 37 milionů korun). Ve hře byl například přestup i do polského klubu Raków, avšak zahraniční zájemci preferovali přestup už v lednovém termínu.

Slavia tak opět posílí s Teplicemi, kde momentálně hostují třeba Petr Hronek nebo Daniel Fila, už tak dobré vztahy. Nově na Stínadlech pak bude rok a půl hostovat i mladý obránce Albert Labík. Sešívaní se naopak příchodem mladíka ze severu Čech chystají na případný letní odchod Igoha Ogbua, o nigerijského 23letého stopera je totiž zájem v zahraničí.

Chaloupek má na svém kontě čtyři starty za reprezentaci do 21 let, v lize debutoval už v osmnácti letech a dosud v ní odehrál 46 zápasů. Rodák z Meziboří, jenž byl mimo jiné kapitánem teplického dorostu U19, podepsal svou první profesionální smlouvu před dvěma lety, v srpnu 2021. Na podzim kontrakt s FK Teplice prodloužil o víceletý kontrakt, nicméně to nic nemění na tom, že v létě přesune do Slavie, kde je pro něj nachystána čtyřletá smlouva.


Načítám tabulku ...