"Zápas v Teplicích je pryč, nevrátíme ho. Potřebovali jsme se ukázat v jiném světle, což se nám s podporou výborných fanoušků povedlo," těšilo Trpišovského, pro kterého to byl den před svými narozeninami 250. ligový zápas.

Oproti teplickému zápasu udělal hned šest změn v základní sestavě, v ní se poprvé objevili záložníci Hronek se Zafeirisem. A právě druhý jmenovaný hráč se podepsal pod úvodním gólem. Běžela jedenáctá minuta a jeho centr hlavou poslal do sítě Olayinka.

Domácí hru kontrolovali a Slovácko se za celých 90 minut dostalo k jediné střele na branku. Vítěznou tečku pak dal v 73. minutě svou druhou trefou Olayinka, tentokrát po centru Holeše. Nigerijský útočník má díky dvěma gólům na svém kontě v této sezoně už osm zápasů, což je jeho nejlepší výsledek z působení v české lize. A to má ještě spoustu zápasů této sezony před sebou…

"Jsme rádi, že jsme zápas zvládli, byl pro nás důležitý a Slovácko má za sebou výborné výsledky," komentoval Trpišovský. Ten měl slova chvály pro celý tým, ale kdo vynikal, byli stopeři Ousou a Ogbu. "Hráli výborně, všechno ale bylo podpořeno dobrým týmovým výkonem," dodal slávistický kouč.

Na straně hostů bylo pochopitelné zklamání. "Jedna střela za zápase je málo, předvedli jsme dopředu minimum. Chyběla nám větší produktivita, nedokázali jsme Slavii překvapit dobrou akcí," poznamenal Josef Mucha, asistent kouče Martina Svědíka, který si odpykával disciplinární trest.

Slavia Praha - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)

Branky: 12. a 73. Olayinka. Rozhodčí: Szikszay - Hájek, Kříž - Petřík (video). ŽK: Kalabiška, Brandner (oba Slovácko). Diváci: 15.619.

Slavia: Kolář - Douděra, Ogbu, Ousou, D. Jurásek - Holeš, Zafeiris - Schranz (71. Oscar), Hronek (57. Lingr), Olayinka (82. Jurečka) - Tecl (57. Van Buren). Trenér: Trpišovský.

Slovácko: Nguyen - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška (84. Kudela) - Daníček - Petržela (57. Brandner), Trávník (57. Šašinka), Havlík, Doski (84. Juroška) - Vecheta (68. Sinjavskij). Trenér: Mucha.