Události včerejšího odpoledne hluboce zasáhly Českou republiku. Probudily ale také velké projevy solidarity s pozůstalými obětí střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Nadační fond Univerzity Karlovy vyhlásil sbírku na podporu rodin obětí a všech, kteří byli střelbou na škole zasaženi. Do sbírky přispěly už tisíce lidí, kromě financí přicházejí i vzkazy podpory od široké veřejnosti, od současných či bývalých studentů fakulty a mnoha dalších lidí. Včetně těch ze světa sportu.

Přispěla například fotbalová Slavia. Nadační fond pražského klubu poslal na konto fakulty milion korun. Současně vyzval ostatní, aby se k podpoře připojili.

„Zároveň vyzýváme všechny slávisty, aby se zapojili do této sbírky. Ať už skrze Nadační fond Univerzity Karlovy nebo zasláním částky na účet Nadačního fondu Slavie se zprávou pro příjemce FFUK. Tyto příspěvky poté převedeme ve prospěch Nadačního fondu UK,“ přislíbil Nadační fond Slavie.

Ženský tým Slavie měl včera večer odehrát další zápas Ligy mistrů, proti St. Pöltenu právě z důvodu tragických událostí nakonec nenastoupil. Stejně tak bylo odloženo i kompletní páteční kolo hokejové extraligy.

Při čtvrteční střelbě na Filozofické fakultě na Palachově náměstí v Praze zemřelo čtrnáct lidí, více než dvacet utrpělo zranění.