Na Strahově svítilo sluníčko, hrálo se na přírodní trávě, tedy pro zimní přípravné období v Česku ne úplně tradiční propriety. "Jsem tedy zvyklý na jiné zimní podmínky u nás," usmíval se trenér Pavel Vrba.

Důvody k úsměvům mu udělaly i výkony jeho svěřenců. "Jsem rád, že po zátěži v prvním týdnu přípravy dostali časově stejný prostor. Vyhráli jsme 5:0, dominovali a vytvořili si ještě další šance. Výsledek není rozhodující, ale je dobře, že jsme si po čtyřech týdnech zahráli a odehráli to slušně," pokračoval.

Chrudim přijela bez svých brankářů, tak vypomohli sparťanští mladíci. Do prvního poločasu nastoupil Jakub Tůma a do druhého František Kotek.

Poprvé po přestupu nastoupil v dresu Pražanů útočník Tomáš Čvančara. Ten byl v úvodu hodně aktivní a dostal se do dvou šancí, které ještě zůstaly neproměněny. Prosadil se až ve 35. minutě Hložek, krátce poté konečně přišla i Čvančarova chvíle a do šaten se šlo za stavu 2:0.

Po přestávce se do hry zapojilo více mladíků a do chrudimské sítě padly další tři góly, o něž se postarali Karabec s Pulkrabem a Patrákem.Další zápasy čekají sparťany až na španělském soustředění.

"Do soboty máme dvoufázové tréninky, žádné úlevy. Zápas jsme odehráli kvůli tomu, abychom v přípravě něco změnili. Ve Španělsku nás čeká ještě lepší počasí, věřím, že odehrajeme i zápasy stejně kvalitně, jako tento," dodal Pavel Vrba.

Sparta - Chrudim 5:0 (2:0)

Branky: 35. Hložek, 39. Čvančara, 48. Karabec, 65. Pulkrab, 86. Patrák.

Sparta 1. poločas: Heča (30. Nita) – Wiesner, Čelůstka, Pavelka, Polidar – Pešek (30. Minčev), Sáček, Dočkal, Hložek, Krejčí st. (30. Haraslín) – Čvančara. 2. poločas: Nita (61 Holec) – Gabriel, Panák, Vitík, Suchomel – Minčev (61. Patrák), Krejčí ml., Karabec, Haraslín (61. Ryneš) – Sejk, Pulkrab.

Chrudim 1. poločas: Tůma – Kesner, Fišl, Šejvl, Řezníček – Tkadlec – Čáp, Průcha, Juliš – Breda – Surmaj. 2. poločas: Kotek – Kesner, Fišl, Drahoš, Řezníček – Tkadlec – Šplíchal – Průcha, Vrána – Rybička – Firbacher