Rodák z Karlových Varů, který v minulosti absolvoval stáž v londýnském Arsenalu, v lednu 2017 zamířil z Plzně do Liberce, za nějž v lize debutoval. V létě téhož roku přestoupil do Fiorentiny, na severu Čech však zůstal na roční hostování. Za Slovan si v lize připsal celkem 18 startů, v nichž čtyřikrát skóroval.

"Tomáš Rosický mi vylíčil představy tak, že chce, abych toho co nejvíce odehrál a pomohl klukům na hřišti dostat Spartu tam, kam patří. Od toho tady jsem a doufám, že se mi to povede," řekl Martin Graiciar pro klubový web.

V uplynulé sezoně se Graiciar do sestavy Fiorentiny neprobil a v dresu "Fialek" odehrál jen dvě utkání v soutěži Primavera za tým do 19 let.

Spartu v útočné fázi trápí marodka. Kvůli zranění jsou mimo hru Václav Kadlec, Matěj Pulkrab a Václav Drchal. Vedle Graiciara má tak trenér Václav Jílek momentálně k dispozici Benjamina Tetteha a Libora Kozáka.

Před Graiciarem přišli na Letnou obránci Andreas Vindheim a David Lischka, záložníci Ladislav Krejčí, Michal Trávník a útočník Kozák. Mladý útočník už ve Spartě kdysi působil, zahrál si za ní jako desetiletý žáček.