„Myslím si, že jsme hlavně rádi, že se vidíme. Pro kluky je obrovská změna najednou neběhat po lese a mít aspoň nějaký kontakt s míčem na hřišti. Je to samozřejmě pozitivní změna, ale na druhou stranu je to úplně jiný druh sportu, co teď trénujeme. Fotbal je založený na kontaktu, na krytí míče, na soubojích, na hře ve vzduchu, a když se k sobě nemůžeme přiblížit, tak to není fotbal,“ míní trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

Rozestupy, přísná hygiena, zavřené šatny a sociální zázemí.

„Tahle situace je ale naprosto nová úplně pro všechny, nejen pro nás. Je to situace úplně ve všem atypická. Nic podobného jsem nezažil,“ přiznává kouč úřadujících mistrů republiky, kteří v přerušené sezoně vedou tabulku s osmibodovým náskokem před druhou Plzní.

Fotogalerie: První trénink Sparty v karanténě

Sparťané se sešli ve svém tréninkovém areálu na Strahově a ze všech přímo čišela dobrá nálada.

V kondici problém nebyl, řekl sparťanský trenér

„Ten měsíc bez fotbalu byl dlouhý, jsme rádi, že jsme zase spolu a jde to vidět na hráčích. I když tréninky ještě nebudou klasické, tak aspoň že tohle,“ usmívá se záložník letenského klubu Michal Sáček.

Fotbalisté Sparty Praha poprvé trénovali v omezených podmínkách kvůli koronaviru. | Video: sparta.cz

Trenér Václav Kotal ovšem tolik důvodů k úsměvům neměl. „Nemůžeme do kontaktu, tak vymýšlíme různé situace, abychom se co nejvíce přiblížili normálnímu tréninku,“ říká. „V kondici problém nebyl, ten vidím spíše v herním zatížení nebo práci s míčem,“ dodává.

Nic naplat, přísná nařízení se musí dodržovat a platí pro všechny. Ale všichni si už přejí, aby trochu povolila a mohlo se trénovat jako normálně.