Vysoká výhra 5:0 na hřišti Mladé Boleslavi zajistila Spartě s předstihem mistrovské oslavy. Radost ale hned vzápětí výrazně poznamenalo dění přímo na hřišti.

| Video: Youtube

Na trávník se totiž pokusili dostat hostující fanoušci, kteří se chtěli se svými oblíbenci podělit o emoce přímo v centru dění. Pro to ale neměla pochopení místní pořadatelská služba ani policejní složky. Zásah pořádkových služeb však pobouřil nejen fanoušky.

Na záběrech, které kolují po internetu, je vidět, jak těžkooděnci stříkají slzným plynem i po bezbranných příznivcích hostujícího celku. A to dokonce včetně dětí. Malé holčičce, která se stala jednou z obětí zásahu, pomáhal i ředitel komunikace Letenských Ondřej Kasík.

Fotbal v kontaktu s policií

A teď už je jasné, že celý skandál bude mít dohru. Hned po víkendu se ozvala Ligová fotbalová asociace. Ta přislíbila, že se skandálními událostmi bude zabývat.

„Ligová fotbalová asociace od událostí sobotního utkání na stadionu v Mladé Boleslavi intenzivně shromažďuje veškeré potřebné informace a podněty. Zároveň je v kontaktu s oběma kluby, primárně s domácím, který byl pořadatelem zápasu. Bezpečnostní manažer LFA už během víkendu navázal kontakt přímo s prezidiem Policie ČR, od kterého si vyžádal detailní vysvětlení kroků bezpečnostních složek. Událostmi po utkání Mladá Boleslav – Sparta Praha se bude také zabývat na svém zítřejším zasedání Ligový výbor LFA a řešit je bude rovněž Disciplinární komise LFA," stojí v jejím prohlášení.