V dalších ročnících se Letenští propadli do výsledkové i herní bídy, z níž hledají cestu vlastně dodnes. Ale pověstné světélko na konci tunelu plápolá čím dál výrazněji: současný tým pod vedením Václava Kotala konečně dokazuje, co by mohlo trvaleji fungovat.

„Kluci vystupují jako tým, bojují, dokážou se zastat jeden druhého. To je pro klima v týmu velmi důležité,“ těšilo Kotala po úterní výhře 3:2 nad ostravským Baníkem.

Ano, šlo o sedmé vítězství Sparty ve FORTUNA:LIZE v řadě. Když přidáme i porážku Plzně v semifinále poháru, dostaneme dlouho nevídanou sérii úspěchů.

Co se změnilo? Konečně začala fungovat obranná fáze. Slovenští stopeři Dávid Hancko s Lukášem Štětinou dávají zapomenout na první polovinu sezony, kdy defenziva Sparty excelovala snad jen v pořádání dnů otevřených dveří.

InfografikaZdroj: Deník

Chytil se švédský rychlík David Moberg Karlsson, v záloze vedle sebe překvapivě dobře fungují Bořek Dočkal a Guélor Kanga. Sestava se ustálila a s výhrami přichází i sebevědomí.

„Pro psychiku hráčů je to strašně důležité,“ říká Kotal o návratu vítězné mentality.

Na druhou stranu: Sparta v lize neskončí lépe než třetí. Jistě, ještě nedávno byla devátá, i tak jde ale o nezdar. Napraví ho jedině triumf ve finále domácího poháru.

„Pro hodně z nás to bude vůbec první finále, pro mladé kluky pecka. Dáme do toho vše a dovezeme pohár na Letnou,“ slibuje mladičký střelec Adam Hložek. Získá-li Sparta ve středu v Liberci trofej, definitivně potvrdí, že se v uplynulém půlroce (konečně) vydala správnou cestou.