Šancí bylo dost, ale gól padl jediný. Postaral se o něj střídající Tomáš Wiesner a ukončil střelecký půst Letenských, kteří se v předchozích dvou kolech proti Slavii a Jablonci neprosadili ani jednou. A i tentokrát to v koncovce skřípalo.

V prvním poločase to ostatně nebylo jak má být i v dalších ohledech. Domácím se nedařila kombinace, často zbytečně ztráceli míče, z jejich hry čišela po posledních nezdarech nervozita. Naopak Slovácko dokázalo několikrát nebezpečně zahrozit.

Domácí gólman Nita se musel vytáhnout hlavně proti Klimentově hlavičce, sparťanská obrana čelila i dalším nebezpečím. Po dvaceti minutách navíc musel odstoupit Čelůstka, už v Jablonci se přitom zranil další pilíř obrany Hancko.

Ve druhém poločase převzali Letenští iniciativu a konečně zatlačili hosty do obrany. Hrálo se vlastně na jednu bránu, ale borci v rudém zahazovali jednu příležitost za druhou. Hložek, oba dva Krejčí, Souček… Nic se ale neujalo.

Trápení ukončil až Wiesner, který si spolu s další posilou ze střídačky Plavšičem po sedmdesáti minutách střihl dvě skoro totožné akce v rychlém sledu. Poprvé Srb centroval a Wiesner hlavičkoval do tyče, za necelou minutu si to oba borci zopakovali a tentokrát s gólovým výsledkem.

Pojistka ovšem nepřišla a Sparta se tak v závěru o výhru ještě bála: Havlíkova rána z otočky skončila těsně vedle.

Už ve středu čekají na Spartu Pardubice (ve vršovickém Ďolíčku), v neděli hraje doma s Opavou.

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)
Branka:
70. Wiesner. Rozhodčí: Julínek - Paták, Podaný - Marek (video). ŽK: Vitík, Souček, Polidar - Kliment. Bez diváků.
Sparta: Nita - Sáček, Vitík, Čelůstka (30. Souček), Polidar - Karlsson (62. Wiesner), Pavelka, Ladislav Krejčí II, Dočkal (85. Karabec), Ladislav Krejčí I (62. Plavšič) - Hložek. Trenér: Vrba.
Slovácko: Nemrava - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek (82. Šimko) - Havlík, Sadílek - Petržela (82. Rezek), Kohút (75. Kubala), Jurečka (71. Tomič) - Kliment. Trenér: Svědík.