Úvodních šest zápasů fotbalové ligy pro fanoušky Sparty závan lepších zítřků nepřineslo. Tři výhry, dvě remíza a jedna prohra zatím jistojistě není dobrou vizitkou pro nového trenéra Briana Priskeho. Především po posledních dvou zápasech, kdy Sparta po remízách ztratila s Bohemians a s Jabloncem, který hrál téměř půlku zápasu o deseti.

I přestože Sparta hrála čtyřicet minut proti oslabenému Jablonci, k vítězství to nevedlo. Jedna střela na branku za celý zápas a k tomu platonický tlak. Jablonci mohl naopak vystřelit výhru záložník Tomáš Malínský, ten ale v samostatném úniku nepřekonal brankáře Sparty Dominika Holce. „Šestý kolo a titul už je fuč. Lepší fotbal a více gólů se dalo snad i za Vrby,“ soptil po remíze v Jablonci jeden z fanoušků Sparty.

Trnem v oku Jankto a Minchev

Letenské fanoušky navíc dráždí i skladba týmu. Největším trnem v oku je aktuálně čerstvá posila Jakub Jankto, který je odchovancem konkurenční Slavie. Reprezentační záložník v rudém dresu zatím předvádí rozporuplné výkony. Příznivce Sparty dráždí i tradiční žolík Sparty Bulhar Martin Minchev.

„Tým absolutně bez lídra, šílený výkon. Rozhodovat přijde Minchev, výsměch všem fanouškům,“ psal naštvaně další příznivec Sparty.

„Naprostá marnost. Aby měl Spartu povznést odchovanec Slavie, co vyhořel i v Getafe a je naprosto nerozehraný. Ze Sparty se stává tým žoldáků,“ mrzí jednoho z fanoušků. Sparta má šanci si částečně napravit reputaci v sobotním utkání, kdy na Letné přivítá Zlín. Jakékoliv klopýtnutí už by skalní fanoušky rozparádilo k šílenství.