Letošní vítěz MOL Cupu odstartuje přípravu na nový ročník už 17. června, kdy odcestuje na kondiční soustředění do rakouského Aigenu. Na kemp, který potrvá až do 25. června, se k týmu připojí i mladí hráči a navrátilci z hostování. Chybět naopak budou reprezentanti, kteří si budou ve stejném termínu plnit povinnosti v dresu národního týmu.

Po návratu z Rakouska se sešívaní budou připravovat doma v Edenu a za hranice se opět přesunou 1. července, kdy v Aigenu absolvují herní soustředění. V rámci něj vyzve Slavia nejprve své nedávné soupeře z Evropské konferenční ligy, konkrétně izraelské Makabi Haifa a polský Raków Čenstochová.

Tomáš Souček
Je to jako pohádka, všechno se spojilo, rozplýval se Souček po vítězství v Edenu

S Makabi se slavisté utkali v rámci skupinové fáze v sezoně 2021/22 a oba duely tehdy skončily 1:0 pro domácí. V Edenu se Slavia radovala po gólu Jana Kuchty ze 49. minuty, na půdě soupeře se ale střelecky neprosadila a padla.

To s Rakówem, který letos ovládl polskou nejvyšší soutěž, mají svěřenci Jindřicha Trpišovského ještě nedávnější zkušenost. Právě s Čenstochovou se sešívaní loni v létě utkali o postup do skupinové fáze Evropské konferenční ligy a po vypjatém průběhu slavili. Na půdě soupeře tehdy sice slavisté padli 1:2, když se prosadil jen Tomáš Holeš, doma ale zvítězili 2:0 díky brankám Mosese Usora a Ivana Schranze. Slovenský fotbalista rozhodl o postupu Slavie v poslední minutě prodloužení.

Vladimír Coufal
Stali jsme se legendami, zářil Coufal. Co řekl ke kauze kolem Baráka?

Teď si proti sobě nedávní soupeři dají odvetu v rámci letní přípravy. Další utkání v rámci rakouského soustředění odehraje Slavia ještě proti slovenské Podbrezové a anglickému druholigovému Queens Park Rangers.

Zpátky do Česka se sešívaní ze soustředění vrátí 12. července a o čtyři dny později by rádi odehráli domácí generálku před startem soutěže. Její první kolo je plánované na víkend 22. a 23. července. Los proběhne o měsíc dříve, přesněji 21. června.