„Jeho příchodem se zvyšuje konkurence mezi brankářiv A týmu. Splňuje naše nároky na mladého, perspektivního hráče, s kterým chceme pracovat a rozvíjet jeho potenciál,“ říká pro klubový web sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

Surovčík má s českým fotbalem bohaté zkušenosti. Prošel mládežnickými týmy Meteoru, Slavie, v Edenu si zachytal i za B tým, hostoval ve Vlašimi a poslední rok a půl strávil v Jablonci. Většinou ale v jeho rezervě, v nejvyšší soutěži má doposud tři starty.

„V Česku žiju už od tří let,“ říká Surovčík, který se na novou velkou výzvu hodně těší. „Jsem z toho nadšený, protože Sparta je obrovský klub, historicky nejúspěšnější v Česku a je to pro mě velká čest, že můžu nosit její dres,“ usmívá se.

A jaké jsou jeho přednosti? „Myslím si, že mám poměrně slušnou práci nohama, hlavně levou nohu. U pravačky je určitě prostor ke zlepšení. Samozřejmě i u levačky, ale u té pravé nohy víc. Mou výhodou jsou určitě centimetry, mám lehce pod dva metry. Výška mi pomáhá, ať už u centrů nebo třeba v situacích jeden na jednoho. Tam si myslím, že jsem silný. Takže to jsou podle mě takové hlavní body,“ říká.