Slávisté se vrátili k trendu z úvodních dvou kol a znovu se dostali k rychlému vedení. Tentokrát to bylo s tečí hostujícího Heidenreicha, který pomohl míči po pokusu Olayinky do vlastní sítě už ve druhé minutě. Krátce nato ale domácím na chvíli zatrnulo, střet v pokutovém území však nakonec jako penaltový posouzen nebyl.

Místo toho opět udeřilo na druhé straně. Coufal se prosmýkl po pravé straně, nacentroval zpět na Stanciua, který technickým pokusem podruhé překonal teplického gólmana.

Na Severočechy se řítila jedna rána za druhou. Nejen, že po čtvrthodině prohrávali o dvě branky, ale navíc měli krátce nato už vyčerpaná dvě střídání, když museli nuceně odejít Nazarov a Řezníček.

A aby toho nebylo málo, ve dvacáté minutě se musel do sprch poroučet Heidenreich, kterému sudí po kontaktu s Musou ukázal nekompromisně červenou kartu.

Totální rozklad Teplických pokračoval i nadále. V sedmadvacáté minutě se fatálně nedohodli obránce Mareček s gólmanem Grigarem, čehož využil Musa, který poprvé od začátku sezony nastoupil v základní sestavě, zmocnil se míče a zvýšil už na 3:0.

Osm minut před poločasovou přestávkou se dostali k ojedinělé příležitosti hosté, respektive dostal je k ní chybující gólman Kolář, který před bránou špatnou rozehrávkou namazal Trubačovi, ale ten tak dlouho váhal, až se k němu stihla stáhnout slávistická obrana a o příležitost jej obrat.

Čtvrté branky se domácí dočkali v 52. minutě a dalekonosnou střelou se o ni postaral Holeš.

Gólu se ale nakonec dočkali i svěřenci Stanislava Hejkala. Po hodině hry podrazil Coufal ve vápně Trubače a penaltu s přehledem proměnil Mareš.

Ani tím nebyl ale na branky bohatému večeru v Edenu konec. Osmašedesátá minut přinesla pátý gól do teplické sítě, autorské razítko na něj tentokrát dal Takács.

Víc už se toho, co se gólového účtu týče, na stadionu Slavie nestalo a domácí vyhráli 5:1.