„Čtyři tisíce fans Dynama. Přes čtyři tisíce prodaných lístků slávistům. Osm tisíc permanentkářů (část uvolnila lístky, děkujeme). Oba tábory fans nesporně předvedou svoje proslavené umění. Mimořádná fanzóna. Bude to jedinečná generálka,“ raduje se na svém twitterovém účtu předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Program pro slavistické fanoušky ale začne daleko dřív než s výkopem zápasu ve 14 hodin. Vedení klubu společně se společností Puma si pro ně nachystalo autogramiádu hráčů, pódium s velkoplošnou obrazovkou, DJ, soutěže pro malé i velké, atrakce před hotelem, Header Challenge, fotbalovou klec, subsoccer nebo velké fotbalové šipky či fotokoutek a tradiční foodtrucky a stánky s občerstvením.

Ve 12:05 odstartuje představení dresů pro nadcházející sezonu, jehož se zúčastní i sám šéf představenstva Tvrdík. Ten ale musel v minulých dnech řešit velkou nepříjemnost. Podoba uniforem hráčů Slavie totiž unikla daleko dříve, než měla. V některých obchodech už se nové dresy dokonce začaly prodávat.

Právě Tvrdík musel celou situaci řešit a na svém twitterovém účtu si neopomněl při vysvětlování rýpnout ani do rivalů ze Sparty. „Chtěli jsme dresy představit našim fans a na tom nic nezměníme. Nebudou esotericky nad Prahou a prázdným stadionem, ale budou pro naše fans. Před zápasem, v průběhu zápasu i po něm. Pro všechny, kteří v neděli přijdou,“ napsal.

I proto Slavia na svém webu slibuje, že i zápas proti Drážďanům bude věnován novým trikotům a připravené bude speciální překvapení. Slavisté na domácí půdě nebudou jako tradičně jen červenobílí, ale do jednoho z poločasů obléknou právě i venkovní dresy.

„Minulý rok jsme obě varianty dresu představili ve speciální show partnerům. Letos je cílem ukázat obě varianty dresu všem našim fans. Na domácím stadionu. Venkovní pravděpodobně poprvé a naposledy. A není to jediné překvapení nedělní fanzóny a zápasu,“ láká Tvrdík.

Pro Slavii se bude v neděli jednat o poslední přátelský zápas před startem nové sezony. Všechny předešlé sešívaní vyhráli a na vítězné notě budou chtít přípravu také zakončit. Do dalšího ročníku FORTUNA:LIGY pak vstoupí v sobotu 22. 7. doma proti Hradci Králové.