V útoku Slavie se rozehrál Petar Musa, který k sedmi brankám z Liberce přidal stejný počet i ve slávistickém dresu a se čtrnácti přesnými zásahy ovládl spolu se sparťanem Kozákem tabulku střelců nejvyšší české fotbalové soutěže. Ofenzivní nabídka Pražanů čítá ještě Stanislava Tecla, Jusufa Hilála a nově i dalšího exlibereckého hráče Jana Kuchtu.

Třetí jmenovaný však v Edenu nemusí zůstat, mluví se o jeho možném působení právě v Liberci, mezi nímž a Slavií panuje v poslední době čilý přestupový ruch. Ale Slavia mezitím přivedla dalšího nového hráče. Byť zatím spíš s výhledem do budoucna.

Je jím mladý senegalský útočník Abdallah Sima, jenž zatím posílí slávistické béčko. "K jeho přednostem patří zejména silný pohyb, přebírání míče a zakončení. Po desetidenní zkoušce v B-týmu potvrdil svou kvalitu a prokázal potenciál se nadále rozvíjet a pracovat na detailech. Sima splňuje požadavky na herní styl a projev A-týmu do budoucna," popisuje novou akvizici člen klubového představenstva Jiří Bílek.

"Nyní minimálně rok stráví v B-týmu, kde s ním budeme pracovat na detailech, jeho rozvoji a aklimatizaci na české prostředí," potvrdil, že devatenáctiletý hráč zprvu dostane prostor "na rozkoukání" v nižší soutěži. 

Slávistickou kabinu by ale mohl oživit i další stejně mladý fotbalista. Web iSport.cz přišel s tím, že pražský klub sleduje nigerijského útočníka Emmanuela Arokodareho. Kolem ofenzivního hráče, který narostl do výšky 198 centimetrů, krouží ale i týmy z Francie či Německa. 

Mladý hráč působí v lotyšské Valmieře, které svými sedmi brankami pomohl až na čtvrtou příčku zajišťující předkolo Evropské ligy. Sešívané by přitom nemusel vyjít na moc peněz, lotyšský celek si jej cení na částku jen o něco málo převyšující jeden milion eur. 

Zdroj: Youtube