1/6

Přestože umístění Sivassporu v domácí nejvyšší soutěži může působit nepříliš dobře, žádné podceňování soupeře není na místě. Celek z města Sivas totiž v uplynulé sezoně dosáhl na historický úspěch. Zvítězil totiž ve finále poháru, když ve finále porazil Kayserispor 3:2 po prodloužení. Právě díky tomuto úspěchu si tým vysloužil možnost zahrát si evropské poháry.

Jednalo se navíc o první velikou trofej v dlouhé historii klubu. Ta se táhne do roku 1967, kdy se sloučily kluby Yolsporu, Kizilirmaku a Sivas Genclik. Dějiny zmíněného Sivasu Genclik ale sahají až do roku 1932.

Do turecké Superligy klub nahlédl poprvé v roce 2005 a o čtyři roky později už skončil druhý za mistrovským Besiktasem. V roce 2016 Sivasspor sestoupil do druhé ligy a zpátky mezi elitu se vydrápal až o tři sezony později. V aktuálním ročníku se ale celku ze středu Turecka příliš nedaří. Po pěti odehraných zápasech má na svém kontě jen tři body a ještě ani jednou nezvítězil.

Přestože v současnosti v kádru nefiguruje žádný český hráč, v minulosti tomu bylo jinak. V Sivasu si zahráli Milan Černý, Jakub Navrátil, Tomáš Rada nebo Jan Rajnoch.

V současnosti sází turecký klub zejména na zkušené fotbalisty, od kterých si slibuje, že mu vykopou větší úspěch na evropském poli. Největší zastoupení v týmu mají domácí Turci, celkově jsou ale v kádru fotbalisté hned dvanácti národností. Největší hvězdy týmu pocházejí například z Afriky.

Pojďme se na nejzajímavější jména tureckého celku podívat zblízka.

loading
arrow_left Předchozí
1/6
Další arrow_right