„Máme na soustředění jen zahraniční soupeře a česká liga je pak úplně něco jiného. Proto jsme využili toho, že můžeme hrát s českým týmem. Utkání bylo hodně soubojové i na to, že to byl přípravný zápas. Chtěli jsme toho také využít, protože jsme věděli, že budeme mít hodně hráčů. Chtěli jsme, aby se hráči jako Denis Halinský a Daniel Šmiga dostali do zápasu. Utkání bylo předjednané už na konci podzimu, jen jsme si řekli, že si to potvrdíme později i s ohledem na počet hráčů na obou stranách,“ řekl k přípravnému duelu Trpišovský.

"Ještě čtrnáct dní po sezoně jsme trénovali, pak měli čtrnáct dní absolutní volno. Pak měli tréninkové plány, kdy naběhali více jak sto kilometrů. Byla tam i další cvičení. Vše jsme si zkontrolovali běžeckými testy. I díky konkurenci, která v klubu je, vědí, že musí přijít připravení. Máme za sebou první týden hodně fyzické přípravy, bylo hodně běhání, které navazovalo na to, co měli předtím. Upozorňoval jsem hráče na to, že první týden bude náročnější. Pak nás čeká Portugalsko, kde se zaměříme hlavně na herní věci," pokračoval Trpišovský.

"Devadesát procent hráčů přišlo připravených tak, jak bylo potřeba. Z toho zbytku měl třeba Kuba Hromada přes Vánoce vysoké teploty, vypadl z toho. Nějaké resty tam jsou, ale většinou z důvodu nemoci, proto nemohli plnit plán. Ti, co se nám nezdáli, ještě doběhávají. Proto ani dnes nebyli v zápase," dodal kouč.

Slavia - Hradec Králové 1:0 (0:0)

Branka: 79. Usor. Rozhodčí: Hrubeš. ŽK: Hromada - Jurčenko, Dvořák, Pudhorocký.

Slavia 1. poločas: Kolář – D. Jurásek, Kričfaluši, Ousou, Pech (41. Douděra) - M. Jurásek, Lingr, Ševčík, Hromada, Jurečka - van Buren. 2. poločas: Mandous – Douděra, Halinský, Santos, Olayinka – Provod, Talovjerov – Usor, Hronek, Ewerton - Šmiga.

Hradec: Bajza – Čech, Gabriel, Jurčenko, Kučera, Leibl, Rada, Ryneš, Smrž, Ševčík (23. Kodeš), Vašulín (19. Koubek).