Jen den před závěrečným utkáním pražské Slavie v základní skupině Evropské ligy přišel s překvapivou informací týkající se vršovického klubu server infotbal.cz. Tomu prý několik na sobě nezávislých zdrojů potvrdilo, že se má většina předního českého klubu přesunout do rukou jednoho z nejbohatších lidí v České republice.

K oficiálnímu oznámení transakce, která se má vyšplhat na cenu kolem dvou miliard korun, by mohlo dojít už na začátku příštího roku, případně na jaře. 

Se změnou vlastnické struktury mají být spojeny i velké investice do kádru, to vše především s cílem dostat zpět do Edenu mistrovský titul, který obhajuje rival ze Sparty. Letenští jsou na čele prvoligové tabulky i v této sezoně, když na Slavii, která má ale jedno utkání k dobru, mají náskok pěti bodů. 

Dosavadním většinovým majitelem Slavie je od roku 2018 společnost CITIC Europe Holdings a. s., která drží 99,98 procent klubových akcií. CITIC Europe vlastní honkongská společnost Rainbow Wisdom Investments Ltd. Pavel Tykač, který podniká v oblastech energetiky, financí či realit je podle magazínu Forbes čtvrtým nejbohatším Čechem a jeho majetek je odhadován na 183 miliard korun.