Vršovičtí kolo před začátkem nadstavbové části první ligy ztrácejí na vedoucí Spartu čtyři body a již nemají situaci jen ve svých rukách. „Já osobně odpovídám za klub i A-tým. Pokud akcionář nebo já sám dospějeme k tomu, že už nemám Slavii co dát, s hrdostí na svoji dosavadní práci v klubu odejdu. Odvolávat však nikoho nebudu. Věřím svému týmu,“ napsal Tvrdík, který působí ve Slavii od sezony 2015/16.

Vršovičtí ještě před dvěma týdny vedli tabulku, v posledních dvou kolech ale získali jen bod. Nejprve prohráli 0:1 v Plzni a v neděli utrpěli šokující domácí ztrátu s Olomoucí. „Fotbal jsou emoce. Včera druhé zklamání v krátkém čase. Od týmu, který vyhrál skupinu Evropské ligy a dobrý fotbal zjevně umí, jsme čekali víc. Titul nyní nemáme ve svých rukou, ale soutěž ještě neskončila. Je stále o co hrát, i kdyby jen o čest a důvěru. Fotbal vás naučí pokoře,“ uvedl Tvrdík.

Slavia v letech 2019 až 2021 získala pod trenérem Trpišovským, který vede mužstvo od prosince 2017, tři ligové primáty po sobě. Nyní jí ale hrozí, že třetí rok po sobě bude bez titulu. V minulých dvou sezonách skončila vždy druhá. V zimě klub převzal nový majitel miliardář Pavel Tykač, který ho koupil od čínských vlastníků. Trpišovský má v Edenu smlouvu do června 2026.

„Máme za sebou poslední roky fungování v modelu, že jsme museli opory klubu z ekonomických důvodu prodávat. Cílem nebyly tituly, ale ekonomické přežití. Nyní je rok nula v novém,“ tvrdil Tvrdík.

„Všichni v klubu nyní toužíme po domácím úspěchu, všichni toužíme po titulu. Budeme reagovat, připravíme se se sebereflexí a chladnou hlavou ještě lépe. Věřím, že znovu probudíme mentalitu vítězů,“ doplnil předseda představenstva.