„Moses je určitě zajímavý hráč, který se bude ještě vyvíjet. Sezonu dobře začal, ale konec podzimu už mu tolik nevyšel. Příčin byla spousta. V létě neměl volno, přeskočil z béčka do áčka, srovnával se s tím. Ve fotbale je všechno proměnlivé, nám se momentálně hrozně líbí Matěj Jurásek, který naznačil potenciál,“ vysvětlil trenér Jindřich Trpišovský rozhodnutí Usora uvolnit.

„Pokud se Matějovi vše sejde a bude zdravý, může mít dobré jaro. Typologicky jsou si s Mosesem a třeba i Ewertonem podobní, jeden druhému pak bere minutáž. Křídel máme nyní dost. Navíc musíme myslet i na pravidlo, že v české lize může nastoupit do utkání omezený počet cizinců mimo Evropskou unii,“ dodal.

Dvacetiletý Nigerijec se do sestavy slavistického áčka prosadil poprvé na konci minulé sezony, kdy v posledním kole nastoupil na závěr derby proti Spartě. Předtím působil v béčku sešívaných, kde pomohl dotáhnout Slavii do druhé ligy. Tehdy nastřílel šest gólů a přidal tři asistence v devíti zápasech.

Fotbalisté Slavie se na úvod portugalského soustředění dvakrát utkali se švýcarským Servette.
Dvakrát portugalská výhra. Slavia nepovolila Servette ani gól

V tomto ročníku pak už Usor patřil mezi pravidelné hráče slavistického áčka. Ve FORTUNA:LIZE nastoupil do patnácti duelů a zapsal čtyři branky. Velmi platný byl i v předkole Evropské konferenční ligy, kde vstřelil důležité góly proti Panathinaikosu a Rakówu.

Další branky už bude mladý křídelník přidávat v rakouské soutěži, kde bude hájit barvy aktuálně třetího LASKu Linec. Právě s tímto soupeřem se sešívaní loni ještě bez Usora utkali v osmifinále Evropské konferenční ligy. Po divokém průběhu obou duelů tehdy Pražané přes svého soupeře dokázali postoupit.

Tomáš Souček zanechal ve Slavii výraznou stopu. Nyní nastupuje za West Ham v Premier League.
KVÍZ: Kolik poznáte osobností z historie fotbalové Slavie?