Sportovní ředitel Jan Nezmar i trenér Jindřich Trpišovský se svým realizačním týmem pod Ještědem úspěšně působili, a tak mají o tamních kvalitních hráčích dobrý přehled.

V pondělí se v Edenu na tři roky upsal jeden z nejžádanějších křídelních záložníků Tomáš Malinský a o rok delší smlouvu podepsal talentovaný devatenáctiletý záložník Michal Beran. Opačným směrem se na hostování vydá trojice Jan Matoušek, Jakub Jugas a Daniel Kosek.

„Michala jsme sledovali dlouhodobě. Zaujal nás a byli jsme s ním dlouhodobě v kontaktu. Vidíme v něm do budoucna velký potenciál. Je to moderní prototyp hráče se skvělým driblingem, finální fází a předfinální přihrávkou,“ chválil svého nového svěřence kouč Trpišovský.

Tomu se ale Beran ukáže jen v přípravě. „Absolvuje s námi její část a následně ho pošleme na hostování zpět do Liberce, aby měl větší herní vytížení,“ vysvětloval.

Sám mladý záložník je z nového kariérního postupu pochopitelně nadšený. „Jsem moc šťastný a jsem rád, že to dopadlo, protože už jsem tu chvíli byl. Slavia je největší klub v Česku a jsem rád, že v ní mohu být,“ neskrýval nadšení po podpisu čtyřleté smlouvy. „Chtěl bych brzy ukázat, že sem patřím, že to nebyl omyl. Přesvědčit trenéry, fanoušky a předvést se v dobrém světle,“ pokračoval.

Nejrychlejší z rychlých

O Tomáše Malinského měla veliký zájem také Sparta, ale ta musí překousnout další transferovou porážku. Jeden z nejlepších ligových hráčů jarní části soutěže je od pondělního dne slávistou.

„Tomáš je rychlostní typ, vždycky jsme říkali, že je nejrychlejší z rychlých. Jeho předností je obrovská dynamika, běžecká vybavenost. Fotbalově a mentálně vyzrál,“ pochválil nejčerstvější posilu Trpišovský.

Malinský rozhodně nejde do neznámého prostředí. „Koukal jsem na soupisku a dopočítal jsem se, že se čtrnácti klukama jsem nastupoval už v Liberci nebo Hradci,“ poznamenal.

Liberečtí se však vyprázdněné kabiny nemusí bát. Z Prahy se totiž na sever Čech přesouvá zmiňované trio Jugas, Matoušek, Kosek. „My jsme potřebovali kádr také mírně recipročně zúžit a Liberci několik hráčů vrátit. Dlouhodobě se nám hráči, kteří odchází do libereckého prostředí, vyplácí,“ přiznal Trpišovský.

Každopádně je jasno, že taková úzká spolupráce mezi dvěma rivaly ze špičky tabulky nemá obdoby. Slavii se ovšem hodně vyplácí.