Stoprocentně ještě nemůže počítat ale ani s Ivanem Schranzem a Tarasem Kačarabou. „Schranz vše odtrénoval s týmem, jen jsme po jeho zranění nechtěli riskovat, že by chodil do hlavičkových soubojů. Zraněný je také Kačaraba, který si přivezl zranění z individuálních plánů,“ doplnil slavistický lodivod.

Tomu navíc na seznam marodů přibyla čerstvá posila David Pech. Mladý univerzál nastoupil do přípravného utkání s Hradcem Králové, ale ještě před přestávkou kvůli zdravotnímu problému střídal. „Nechtěli jsme riskovat, tak jsme ho hned stáhli,“ vysvětlil Trpišovský. Jak hovoří poslední informace, magnetická rezonance u Pecha odhalila svalové zranění, které si vyžádá zhruba třítýdenní pauzu.

I tak ale Pech odcestuje s mužstvem na soustředění do Portugalska. „Nominaci na soustředění máme jasnou. Na soustředění je daný počet hráčů, který musíme brát. Pojede celý kádr, který se nyní připravuje, kromě dlouhodobých marodů jako je David Hovorka, pro kterého je lepší zůstat a absolvovat terapie v Praze. U Tarase Kačaraby budeme řešit, jestli s námi poletí nebo bude lepší, aby zůstal v Praze, uvidí se podle kontrolního vyšetření,“ prozradil trenér sešívaných.

Dobrým výkonem proti Hradci Králové mu poněkud zamotal hlavu mladý útočník Daniel Šmiga. „V zápase s Hradcem se nám hodně líbil. Zvažujeme, že ho vezmeme s sebou, aby byl s A týmem. Je to velice zajímavý hráč, to také ukázal,“ uvedl Trpišovský hned po utkání.

Přípravný duel s Hradcem Králové posloužil Slavii jako dobrá prověrka proti českému týmu. „Máme na soustředění jen zahraniční soupeře a česká liga je pak úplně něco jiného. Proto jsme využili toho, že můžeme hrát s českým týmem. Utkání bylo hodně soubojové i na to, že to byl přípravný zápas,“ komentoval úroveň utkání Trpišovský s tím, že přípravu chtěl využít jako možnost otestovat právě mladé hráče.

Ti by mohli být případným žolíkem do jarního boje o ligový titul. V něm schází Slavii po podzimu přesně dva body na vedoucí Plzeň, která ale přes zimu velmi zajímavě posílila.

Pro sešívané bude druhá polovina sezony také určitou rozlučkou s dlouholetou oporou Peterem Olayinkou. Nigerijský křídelník totiž odmítl prodloužení smlouvy v našem hlavním městě a od příštího ročníku bude hájit barvy Crvene Zvezdy Bělehrad.

„V několikaměsíčním dialogu jsme hledali cesty pro prodloužení kontraktu. Hráč měl výrazně lepší nabídky, než mohla dát Slavia v národní lize. Věříme, že nám pomůže k titulu a přidá se k legendám Slavie. Byl součástí překrásné éry. Ikona. Má právo si vybrat svůj další klub podle svojí vůle. A my můžeme jen zatleskat a poděkovat. Díky Oli!“ vyjádřil se k Olayinkově odchodu na Twitteru Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva klubu.