Trpišovský bude muset vymýšlet ofenzivní variantu nejen pro víkendové ligové utkání proti Pardubicím, ale také na středeční duel domácího poháru, v němž se slávisté o postup do semifinále utkají se Spartou.

Derby je na programu i o pár dní později na Letné, to už ale s deseti brankami nejlepší střelec Slavie a spolu s Markem Havlíkem ze Slovácka i celé soutěže stihne.

Úlet Vlastimila Daníčka stál Slovácko body ve Zlíně. Za zbytečný loket viděl červenou kartu.
Daníčkova „vražda“ a (ne)ofsajd na Letné? Pocit křivdy byl úplně zbytečný

Jurečka pyká za to, že v dohrávce 17. kola ve Zlíně trefil loktem při hře bez míče domácího obránce Josse Didibu. Do situace se vložil videorozhodčí, po jehož intervenci hlavní sudí sáhl k červené kartě.

„Disciplinární komise kvalifikovala disciplinární přečin Václava Jurečky jako přečin tělesného napadení. Za tento přečin může být hráči dle Disciplinárního řádu FAČR uložen trest zákazu závodní činnosti až na 2 měsíce. Po posouzení všech skutečností a s ohledem na dlouhodobě ustálenou rozhodovací praxi se DK LFA rozhodla udělit hráči trest zákazu činnosti na 3 soutěžní utkání,“ zdůvodnil předseda Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace její rozhodnutí.

Pokuty pro pražská „S"

Devětadvacetiletý kanonýr není jediným hráčem, kdo od disciplinární komise odešel s trestem. Stopku na dvě utkání vyfasovali David Moses z Karviné a slovácký Vlastimil Daníček. I první jmenovaní už má první zápas z trestu za sebou.

Slávisté ale budou v nejbližším zápase postrádat i Murphey Dorleye a Ivana Schranze, kteří dostali jednozápasový trest za čtyři žluté karty. Stejně dopadli i Petr Reinberk ze Slovácka, pardubický Pablo Antonio Ortiz Cabezas a Daniel Köstl z Bohemians.

FORTUNA:LIGA 20. kolo: Slavia - Jablonec 4:3.
Po zimě bez Zimy. Posila za 100 milionů zůstala na lavičce, obrana Slavie hořela

Disciplinárka rozdávala i pokuty. Na pražské Letné zaplatí 30 tisíc za nesportovní chování fanoušků v zápase proti Karviné, slávisté sáhnou za porušení pořadatelské povinnosti v utkání proti Jablonci pro částku ještě o deset tisíc vyšší. Oba kluby bude navíc DK řešit v souvislosti s dalšími prohřešky z duelů proti Liberci a Karviné.