Ne, tenhle obstarožní stadionek ve Vršovicích není pro červenobílou družinku hřištěm zaslíbeným. Z Edenu je to sice jen dvě stanice tramvají, ale fotbalisté Slavie jako by za těch pár stovek metrů přeletěli do zcela jiného výkonnostního pásma. Míče jim tu zlomyslně odskakují od nohy, obrana se drolí a snad ani to pivo fanouškům tolik nechutná.

Zkraje jarní části minulé sezony slávisté v Ďolíčku nečekaně prohráli s domácí Bohemkou a odstartovali tím sérii komplikací v cestě za titulem. V sobotu pak v sídle klokanů čelili nadšeně bojujícímu ligovému nováčkovi z Pardubic, který právě ve Vršovicích nalezl azyl. A mistr byl rád za remízový bodík.

Fotbalové utkání Fortuna ligy mezi FK Pardubice (v červenobílém) a SK Slavia Praha ( v černém) na Městském stadionu Ďolíček v Praze.
Skvělé Pardubice! Fotbalisté v Ďolíčku remizovali se Slavií

„Mdlý a nekoncentrovaný výkon,“ chmuřil se trenér sešívaných Jindřich Trpišovský. I on si vzpomněl na zmíněný únorový duel s Bohemkou. „Udělali jsme obdobnou chybu jako tehdy. Je pravda, že hřiště v Ďolíčku je opticky menší a soubojovější, ale kdo chce vítězit, musí se srovnat se všemi podmínkami,“ dodal kouč.

Jeho svěřenci se s důrazným fotbalem Východočechů rozhodně nesrovnali. Roli asi hrála i nedávná reprezentační pauza, které se hráči Slavie účastnili v množství větším než malém.

Stadion Litoměřice - Slavia Praha, příprava 2020
Silnější a v novém hávu. Slavia se netají touhou po úspěchu

„Pro každý tým, ve kterém je hodně reprezentantů, je to složité. Ztratí rytmus, nejsou se zbytkem kluků. Podobný výkon jako proti Pardubicím jsme po repre pauze předvedli už vícekrát,“ mrzelo Trpišovského.

Hlavními důvody remízy 1:1 ale byla nekoncentrovanost slávistů, chabé nasazení a před gólem „domácích“ i chyba stopera Davida Hovorky. Konkurence z Letné neskrývala potěšení: díky včerejší výhře v Karviné vystřídala Slavii v čele tabulky.

Fotbalisté Sparty vyhráli v Karviné 5:2. Dva góly dal útočník Adam Hložek (uprostřed).
Sparta po velkém obratu vyhrála v Karviné. Po čtyřech letech vede tabulku