Snad každý sportovní fanoušek se raduje z návratu ligového fotbalu na scénu, jakkoli jedním dechem dodá, že bez diváků to přeci jen není ono. Pro všechny, včetně hráčů, se jedná o nezvyklou a novou situaci, se kterou je třeba se vyrovnat. Třeba v Edenu ale s vlajkonoši na tribuně počítají už tuto sobotu, kdy lídr FORTUNA:LIGY hostí Jablonec.

Fortuna a SK Slavia Praha totiž společně připravily pro příznivce sešívaných variantu, jak se do ochozů přeci jen „podívat“. Ten, kdo nejenom v sobotu, ale i v dalších kolech, nechce chybět v hledišti, může za 499 korun vyslat do ochozů svého náhradníka. Stačí se přihlásit na stránkách přihraj.cz, nahrát svoji fotku, zaplatit příslušný poplatek, respektive „vstupné“.

„Jsme rádi, že jsme se s klubem dokázali rychle domluvit a můžeme i pomoci. Částka bude z poloviny využita na výrobu figuríny, kterou si po skončení akce mohou fanoušci odnést na památku, 250 korun pak bude určeno na podporu a rozvoj mládežnické akademie SK Slavia Praha,“ říká k projektu manažer sponzoringu sázkové kanceláře Fortuna Marek Janoušek.

Na Tribuně Františka Pláničky bylo před prvním domácím zápasem s Jabloncem instalováno 1000 plastových figurín, jejichž šablony nesou tváře hráčů úřadujícího mistra. Fanoušky pak bylo k čtvrtečnímu odpoledni podle mluvčího Slavie Michala Býčka zakoupeno zhruba 400 dvojníků.

Mimochodem, když podobnou akci vyhlásili v bundesligové Borussii Mönchengladbach, fandové nakonec koupili 12 000 svých figurín.