Jaroslav Tvrdík hovořil v rozhovoru pro Sport.cz o rozsáhlém infekčním onemocnění v kabině, které mělo tým limitovat už při utkání v Mladé Boleslavi. Podle dostupných informací mělo dosud zastavit minimálně Tarase Kačarabu, Tomáše Holeše, Christose Zafeirise a Petra Ševčíka. Když se k tomu přidá zranění Davida Juráska a Ondřeje Lingra, dostává se Slavia do nezáviděníhodné pozice před derby.

V úterý totiž mělo trénovat v Edenu jen jedenáct hráčů, ve středu o pouhé dva více. Otázkou je, kolik fotbalistů se zapojí do přípravy na pátečním otevřeném tréninku, na kterém bude před fanoušky prodlužovat smlouvu stávající trenérský tým.

Právě kvůli zdravotním problémům se Slavia rozhodla opětovně požádat o omilostnění svého křídelníka Petera Olayinky. Ten v utkání proti Liberci neudržel nervy na uzdě a hlavou zasáhl svého soupeře Gigliho Ndefeho. Od disciplinární komise si za to odnesl čtyřzápasový trest, který měl vypršet právě utkáním na Spartě.

Nejprve sešívaní zkoušeli zmírnit trest u odvolací komise, nyní žádali o prominutí zbytku trestu kvůli početné marodce. Jenže žádost nakonec sami stáhli.

„Slavia stahuje svoji žádost o podmínečné prominutí trestu Petera Olayinky k disciplinární komisi LFA pro nástup virového onemocnění. Peter také onemocněl,“ napsal na svůj Twitter předseda představenstva vršovického klubu Jaroslav Tvrdík.

„A budeme mít koho nasadit? Není nějaká možnost odložení nebo něčeho podobného?“ ptá se na Twitteru jeden z fanoušků Slavie.

Jak ale sám Tvrdík pro Sport.cz uvedl, varianta s odkladem utkání ve hře není. „Odklad derby mohu jednoznačně vyloučit. My chceme derby hrát, klub se na něj těší a hráči, pokud jim to zdraví aspoň trošku dovolí, budou chtít nastoupit," prohlásil.

Otázkou tedy zůstává, v jakém složení sešívaní v sobotu večer na letenský trávník vyběhnou. Před jedním z klíčových utkání v boji o titul je to ale starost, kterou si rozhodně nepřáli. Slavia aktuálně na vedoucí Spartu ztrácí dva body a v případě porážky se propadne už na pětibodový rozdíl.