Před zraky toho bývalého, Václava Jílka, byla Sparta zpočátku trochu nebezpečnější, ale velkou šanci neměla. Mandous musel krotit jenom tvrdou Kangovu ránu z dálky po odvrácené standardce. Trochu štěstí Sigmě přálo po tečované střele Karlssona, která proskákala těsně vedle.

Pak už ale Andrův stadion bouřil gólovým nadšením. Rohový kop Falty vrátil do ohně Hála, Jemelka posunul míč k Mojmíru Chytilovi a ten ač tísněn dvěma soupeři prodloužil do sítě.

Od té chvíle každá standardní situace znamenala pro Spartu obrovské nebezpečí. Po jedné z nich zakončoval Jemelka a pro Pražany bylo štěstí, že dobře míč netrefil. Stejně jako chvíli před ním Breite, kterému připravil šanci aktivní Chytil.

Ze Sparty byl nebezpečný prakticky pouze Guélor Kanga, který rozděloval míče spoluhráčům. Ve 41. minutě pěkně vysunul Plavšiče, ale ten nechal míč za sebou, takže zakončoval jen slabě a Mandous nohou zakročil.

Potlesk v poločase

Do kabiny vyprovodil domácí borce potlesk solidně zaplněných tribun. Druhá půle pak do značné míry kopírovala tu první. Nejdřív zahrozila Sparta, když Kanga připravil pozici Karlssonovi, ten ale nezpracoval dobře a pálil dost vedle.

Pak už měla zase šance hlavně Sigma. Chytil se nádherně uvolnil a Heča měl co dělat, aby vyrazil. Za chvíli šli Hanáci do brejku, když dobře vystihl rozehrávku soupeře Greššák. Finální přihrávka na Chytila však byla o chloupek delší, takže vybíhající Heča zachránil situaci. Skvělý Chytil pak střílel ještě jednou zpoza vápna těsně vedle.

To už ale tempo hry diktovala spíš Sparta. Sigma se ale zatáhla a i když se hrálo hlavně na její polovině, do šancí Pražany nepouštěla. Jedinou výjimkou byla 72. minuta. Hložek prostrčil za obranu Karlssonovi, ovšem proti jeho střele placírkou výborně zasáhl Mandous. Ten pak ještě musel po pěkné rychlé akci pokrýt šanci Hložka, kterého našel Hancko.

Žádný drtivý tlak Letenských se ale nedostavil. Hancko z trestného kopu trefil jen Vepřeka. Po rohu pak ze závaru uklidil míč Zahradníček. Sigma tak slaví druhou jarní výhru. Šest bodů po dvou kolech se rovná pohádkovému startu. Spartu naopak neprobral ani nový trenér Kotal.

SK Sigma Olomouc – AC Sparta Praha 1:0 (1:0)

Branky: 26. Chytil. Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Mokrusch – Zelinka (video). ŽK: Látal (trenér), Yunis, Greššák, Sladký, – Vindheim, Hancko. Diváci: 7456.

Sigma: Mandous – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Greššák, Breite – Hála (86. Zahradníček), Houska, Falta (63. Pilař) – Chytil (74. Yunis). Trenér: Radoslav Látal.

Sparta: Heča – Vindheim, Mandjeck, Hancko, Hanousek – Sáček – Karlsson (88. Karabec), Kanga, Dočkal (77. Graiciar), Plavšič (77. Tetteh) – Hložek. Trenér: Václav Kotal