Ševčík ale nebyl jedinou novou tváří ve sparťanské sestavě. Trenér Brian Priske totiž oproti derby vyměnil celou základní jedenáctku. „V téhle fázi sezony máme velké množství utkání a potřebovali jsme trošku čerstvou energii. Budeme ji potřebovat i v sobotu v dalším ligovém utkání. Dneska nastoupili i hráči, kteří jsou v základní sestavě běžně. Věříme našim hráčům. Máme široký kádr naplněný kvalitou. Nebojíme se žádného hráče z kádru nasadit do mistrovského utkání,“ vysvětloval po zápase sparťanský kouč.

Pražany ale čekala s druholigovou Líšní těžká práce. Zápas nakonec rozhodla jediná branka ze 48. minuty. „Upřímně to asi bylo těžší, než jsme čekali. Čekal jsem, že to bude trošku víc fotbalovější, ale je to soupeř z druhé ligy a druhá liga taková je,“ hodnotil Ševčík.

„Byl to typický pohárový zápas, kdy se potkává jeden z nejlepších týmů z první ligy s druholigovým týmem, který ale hraje velmi dobrý fotbal. Přiznám se, že výkon, který jsme předvedli, nebyl takový, jaký jsme si představovali. Na druhou stranu nakonec odjíždíme s postupem, což byl ten hlavní cíl, proč jsme přijeli,“ doplnil Priske, který se neopomněl vyjádřit i na konto úspěšného střelce Ševčíka.

„Je to dobře pro nás i pro něj, že dal svůj první gól. Prošel si složitým obdobím po svém příchodu v letošním létě. Snaží se adaptovat na to, jak pracujeme. Na jeho postu je také hodně vysoká konkurence. Dělá postupné krůčky. Už také hrál za rezervní celek. Není pochyb, že pro jeho sebevědomí je velmi dobré, že dal první gól, který byl navíc krásný,“ řekl sparťanský trenér.

Jeho svěřence nyní čeká další velice důležitý zápas, ve kterém se Sparta v sobotu na domácí půdě utká s Plzní. Ta už na lídra tabulky ztrácí pouhé čtyři body, navíc má jeden zápas k dobru. Pražané nebudou mít k dispozici kapitána Ladislava Krejčího, který dostal disciplinární trest za derby, a nejistý je i start záložníka Kaana Kairinena.

„Uvidíme ve čtvrtek, protože teď jsme byli dva dny tady v Brně, takže jaká je realita, v tuhle chvíli přesně nevím. Na druhou stranu je pravda, že se pořád zotavuje po střetu s protihráčem ze zápasu Evropské ligy. Nedokážu v tuhle chvíli říct, jestli bude k dispozici pro sobotní utkání,“ prozradil Priske.