„Věděli jsme, že o Briana byl dlouhodobý zájem, každé přestupové období v minulosti měl nabídky. Věděl jsem, že se to může stát,“ odpovídal Rosický hned na začátku na dotazy ohledně pro veřejnost možná trochu nečekaného konce hlavního kouče.

"Brian řekl, že nechce a nebude trénovat Spartu. Dostal se do skvělého klubu a chápu, že se chtěl posunout,“ pokračoval šéf sportovního úseku klubu z Letné.

Prý nebylo pochyb o tom, kdo by ho měl nahradit. Volba byla jasná, Priskeho asistent Lars Friis.

„S Larsem jsme však spolupracovali v posledních 18 měsících a důkladně jsme se poznali. Na náš herní styl měl velký vliv už na Briana. Právě proto jsem věděl, že v případě Brianova odchodu bychom oslovili právě Larse,"“ poznamenal "Rosa".

Na Letnou k Friisovi přichází jeho krajan z Dánska, Jens Askou, který v minulé sezoně vedl IFK Göteborg a na vlastní žádost byl uvolněn, aby mohl do Prahy. Dalším asistentem bude Tim Sparv, na jaře působící u sparťanského druholigového béčka.

„S Jensem se znám z Dánska. Byli jsme v úzkém kontaktu už jako kolegové a shodli jsme se na našich očekáváních. Rozhodně to pro mě nebyl neznámý člověk. V Dánsku odváděl dobrou práci v klubech, kde to neměl zrovna jednoduché. Myslím, že se přesně bude hodit do našeho systému. Je zároveň bývalým hráčem, který hrál v největších ligách Evropy,“ řekl Lars Friis o svém kamarádovi a nově také svém podřízeném.

Počítat už nemohou s Ladislavem Krejčím, který si z Německa od národního týmu zaletěl do Girony podepsat smlouvu. „Všichni jsme tušili, že může tato situace s odchodem Krejdy nastat. Je to fantastický hráč, lídr a skvělý kapitán. Jde o velkou ztrátu, ale to už je zkrátka součástí fotbalu,“ přikyvoval Friis.

Kdo by mohl Krejčího nahradit, ať už pozičně na hřišti nebo jako kapitána v kabině? Co další posily? „Rád bych nahradil právě Ladislava Krejčího. Chci však zdůraznit, že nejde o mě a má přání. Na složení kádru už nějakou dobu společně pracujeme a diskutujeme o mnoha hráčích. Tomáš Rosický a další se o problematiku složení kádru starají velmi dobře. V tuto chvíli jsme i v procesu hledání nového kapitána. Bavíme se o tom a zjišťujeme, co opravdu od kapitána potřebujeme, jelikož je to důležitý proces. Nejde jen o hráče, který nosí pásku. Jeho role je mnohem podstatnější a leží na něm velká odpovědnost,“ dodal nový sparťanský hlavní kouč.