Jasně a stručně řečeno – do prvního zápasu nového ročníku vstoupila Mladá Boleslav přesně tak, jak nechtěla. Inkasovala už ve třinácté minutě – Marco Túlio podcenil souboj o míč na své polovině, a tak mohl hrát Vaníček. Rychlou přihrávkou našel Davida Puškáče na levé straně. Útočník Bohemians se k míči dostal i s přispěním teče protihráče, opřel se do míče a vší silou jej napálil na branku, gólman Mladé Boleslavi Mikulec nedokázal střelecký pokus zastavit.

Po půlhodině hry si Pražané vypracovali další šanci. Centr se snesl před branku a v pokutovém území byl poslán k zemi autor první branky Puškáč. Sudí nařídil pokutový kop. Na penaltový puntík si přinesl míč Josef Jindřišek, gólman Mikulec odhadl směr střely, skákal správným směrem, ale míč o malý kousek minul, domácí fotbalisté se ve 31. minutě dostali do dvougólového vedení. V závěru prvního poločasu pokračovali hráči Bohemians v aktivní hře. Bederkovu střelu z hranice vápna vytáhl mladoboleslavský brankář nad bránu.

Tomáš Řepka nastoupil k prvnímu soutěžnímu utkání za Červené Janovice ve III. třídě na Kutnohorsku na hřišti Viktorie Sedlec B.
Tomáš Řepka poprvé v akci! Červeným Janovicím pomohl ke třem bodům

I po přestávce byli domácí při chuti a chtěli navýšit své vedení. Tatajev situaci podcenil, čehož využil aktivní Puškáč. Probojoval se ke střele z bezprostřední blízkosti, ale úspěšný nebyl. Další zajímavou příležitost měl Vacek, který se pokoušel obstřelit brankáře, což se mu nepodařilo. Třetí gól domácích vstřelil patnáct minut před koncem David Bartek, jehož střelu si do sítě srazil jeden z boleslavských hráčů.

Největší příležitost hostujícího celku pak neproměnil Janošek, jeho projektil zblokoval obránce Köstl. Naopak v naprosté pohodě hrající Bohemians přidali v závěru i čtvrtou branku. Vaníček z pravého křídla centroval na zadní tyč, kde byl Martin Dostál, který hlavičkoval do odkryté části branky.

Za hosty mohl korigovat ještě Budínský, ten však z ideální pozice pálil vysoko nad. Mladá Boleslav tak v prvním kole prohrála 0:4. Čeká ji Zlín.

Bohemians Praha 1905 - FK Mladá Boleslav 4:0 (2:0)
Branky: 13. Puškáč (Vaníček), 31. Jindřišek (pen.), 75. Bartek (Hronek), 82. M. Dostál (Vaníček). Rozhodčí: Rejžek. Karty: 10. Köstl (BOH) – 30. Jakub Klíma (MBL), 55. Mazuch (MBL), 61. Mašek (MBL).

Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – Bartek, Köstl, Bederka, Schumacher (80. M. Dostál) – Jindřišek (C) – Hronek (80. Nečas), Vacek (87. Vondra), Vaníček (84. Novák) – Puškáč (84. Osmančík), Ljovin.
Náhradníci: Bačkovský – M. Dostál, Novák, Nečas, Osmančík, Vondra, Pokorný.

FK Mladá Boleslav: Mikulec – Jakub Klíma (40. D. Ikaunieks), Mazuch (65. Douděra), Tatajev, Fulnek – Janošek, Túlio (40. Mašek) – Zahustel, Budínský (C), Jiří Klíma (72. Kulhánek) – Drchal (65. Gabriel).
Náhradníci: Stejskal – Gabriel, D. Ikaunieks, Mašek, Kulhánek, Douděra, Křapka.