"Stále jsme v kondiční části přípravy, takže jsme kladli důraz na běžecké aspekty. To se nám podařilo splnit. Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, ale mohli jste vidět, že jsme měli opravdu velké množství šancí. Možná i kvůli velké únavě se nám střelecky nedařilo," říká k utkání Milan Kerbr, asistent hlavního kouče Jindřicha Trpišovského.

Těm ještě chyběli reprezentanti, větší příležitost tak dostali hráči z širšího kádru. "Všichni kluci skvěle pracovali, jak na soustředění, tak i v týdnu. Tento zápas byl jakýmsi závěrem před herním soustředěním, které absolvujeme znovu v Rakousku," pokračuje Kerbr.

Na první gól se čekalo do 56. minuty, kdy se prosadil pardubický Míšek. Slávisty zaplněné tribuny roudnického stadionu se dočkaly vyrovnání na konečných 1:1 v nastavení po gólu Jurečky.

"Síly ubývaly velmi rychle. Už ke konci prvního poločasu bylo vidět, že hráčům se běhalo velmi obtížně. Ale to k tomu patří. Jak jsem zmiňoval, jsme ve fázi kondiční přípravy a bude to už jen lepší a lepší," dodává Milan Kerbr.

Slavia Praha - FK Pardubice 1:1 (0:0)

Branky: 90. Jurečka - 56. Míšek. Rozhodčí: Trska - Hájek, Pfeifer. Žluté karty: Stradins (P). Diváků: 1500.

Slavia: Kinský– Halinský, Ogbu (46. Konečný), Bořil – Prebsl (46. Dom. Pech), Zafeiris (46. Bužek), Zmrzlý, van Buren – Wallem (39. Diouf), Fila (46. Vorlický), Jurečka.

Pardubice: Budinský (46. Stejskal) - Mareš, Šimek, Jindra, Kalabiška (41. Surzyn) - Tischler, Míšek - Patrák, Solil, Appiah - Huf.