close Infografika info Zdroj: Deník zoom_in Čtyřicetidenní přestávka zkřížila plány týmům z FORTUNA:LIGY. Pro řadu slávistů navíc byla ještě kratší kvůli reprezentačním povinnostem. „Nejsme ještě v takovém běžeckém tempu, ve kterém jsme byli v sezoně,“ přiznal v sobotu trenér červenobílých Jindřich Trpišovský.

„Máme těžké nohy. Navíc je složité srovnat rozdíl mezi hráči, jak postupně přicházeli do přípravy,“ uvedl přes triumf v Československém Superpoháru.

Ten měl být pro sešívané generálkou na ligu. Nakonec si ještě ve středu střihnou duel s Viktorií Žižkov. Mohou tak vylepšit bilanci dvou výher a dvou porážek.

Největší rival z Letné dokonce uspěl jen jednou, hned na startu přípravy proti Benešovu. Na soustředění v Rakousku už vítězství Sparta nepřidala. „Výsledkově to nebylo ono, ale jdeme po správně nastavené cestě a z toho mám dobrý pocit,“ prohlásil trenér Václav Jílek.

S výsledky nemohou být moc spokojeni ani v Ďolíčku, Bohemians v pěti zápasech třikrát prohráli. Cení se však výhra nad vídeňským Rapidem. „Ukázali jsme, že když postavíme to nejlepší, jsme schopni odehrát velmi dobré partie,“ pochvaloval si kouč Martin Hašek.