„Terén byl šílený,“ kroutil hlavou slávistický obránce Ondřej Kúdela. Ten si v prvním poločase vstřelil vlastní gól, ale minimálně z poloviny za něj mohl právě namrzlý a sněhem pocukrovaný trávník: Kúdela přihrával brankáři Ondřeji Kolářovi, ten ovšem podklouzl a oranžová mičuda se dokutálela až do sítě.

Úřadující mistři si hned v úvodu dali ještě jeden „vlastňák“. Africké duo Olayinka, Sima se sice pokaždé postaralo o vyrovnání a právě Kúdela pak v 81. minutě poslal Slavii do vedení z penalty, ale v nastaveném čase pak trefil bod pro Příbram Radek Voltr.

Místo gólů se po zápase řešila hlavně příbramská ledovka. „Za mě to nemá nic společného s fotbalem,“ kritizoval slávistický trenér Jindřich Trpišovský skutečnost, že se hrálo na jen stěží regulérním hřišti.

Jeho hněv se dá pochopit, na druhou stranu sešívaní mohli s nepřízní počasí počítat. „Nebyli jsme na tento terén dostatečně připraveni. Jak to bylo namrzlé, míč nabíral obrovskou rychlost, nedalo se s tím moc dělat. Hlavní je, že se nikdo nezranil,“ řekl Kúdela.

Vzhledem k okolnostem to tak pro Pražany nedopadlo nejhůře. Bod se počítá a Slavia tak vede ligovou tabulku o deset bodů před Spartou. V sobotu si favorit může spravit chuť doma proti nováčkovi z Pardubic, pak ho (snad) čeká Evropská liga proti anglickému Leicesteru.