Část dřevěné střechy podle původních informací zapálila světlice od fanoušků. Stalo se tak krátce poté, co červenobílí na pódiu ve tvaru červené pěticípé slávistické hvězdy převzali pohár pro šampiona, který jim předal výkonný ředitel Ligové fotbalové asociace (LFA) Tomáš Bárta. "Příčinou menšího požáru podhledu tribuny byla technická závada elektroinstalace světla, zjistil hasičský vyšetřovatel," uvedli však ve čtvrtek ráno pražští hasiči na svém twitterovém účtu. 

Na rozdíl od finále domácího poháru mezi Libercem a vítěznou Spartou si medaile hráči tentokrát nemuseli kvůli opatřením proti koronaviru brát sami a předali jim je zástupci LFA.

Vzhledem k trvajícím opatřením proti nemoci covid-19 stále může na stadiony jen 5000 osob včetně všech aktérů utkání. Na zápas pátého kola nadstavby se Spartou se dostalo do hlediště 4700 domácích fanoušků z řad permanentkářů.

Navzdory výzvám hlasatele nakonec z tribun sestoupili na trávník a obklopili pódium s hráči, které bylo ohraničeno zábranami. Další příznivci byli před stadionem, kde i přes déšť sledovali utkání na velkoplošné obrazovce. Sparťanští fanoušci kvůli koronaviru při derby scházeli.

Triumfální jízda autobusem

Hráči znovu slavili s mistrovskými tričky s nápisem "Hotovo, dvacet!", která oblékli už bezprostředně po obhajobě titulu v druhém kole nadstavby proti Plzni (1:0). Červenobílí si v součtu s československou ligou připsali jubilejní 20. primát. Na vítězném pódium nechyběl ani šéf vršovického klubu Jaroslav Tvrdík.

Zhruba kolem desáté hodiny večer vyrazil tým na triumfální jízdu otevřeným autobusem přes město. Vozidlo zdobily nápisy "mistři", klubový znak či dvě zlaté hvězdy, každá z nich symbolizující vždy po 10 titulech. Příznivci před stadionem nadále oslavovali s nejrůznější pyrotechnikou, došlo i na ohňostroj.

Tým vzhledem k opatřením proti koronaviru bude pokračovat v oslavách už sám bez fanoušků. Hráči plánovali, že si mistrovský "večírek" užijí více než po druhém kole nadstavby, kdy se museli vzhledem k omezením hodně mírnit.

"Samozřejmě oslavy budou větší něž po utkání s Plzní. Věděli jsme, že ještě nějajé zápasy budeme hrát, takže to muselo být decentní. Všichni jsme zodpovědní a věděli jsme, o co hrajeme. Že z toho nechceme udělat nějakou bramboračku. Myslím, že dnes to z nás spadne, všichni si to užijeme a pak se rozjedeme na dovolenou," řekl na tiskové konferenci slávistický brankář Ondřej Kolář.

"Těšíme se hodně, kluci, kteří to zažijí poprvé, si to asi užijí ještě víc. K titulu vedla těžká a dlouhá cesta, proto si to náležitě užijeme. Nebude se slavit několik hodin, ale spíše dní. Tak doufáme, že to přežijeme všichni ve zdraví," uvedl kapitán Slavie Jan Bořil.