close Malé pražské derby ve FORTUNA:LIZE. Infografika. info Zdroj: Redakce zoom_in „Očekáváme povedený výkon a vítězství,“ vyhlašuje asistent slávistického trenéra Trpišovského Jaroslav Köstl. „Bude to těžká písemka. Se soupeřem, kterému letos jde všechno a ve všech soutěžích,“ míní kouč domácích Roman Skuhravý. „Musíme využít maxima našich schopností.“

I podle statistik by Dukla neměla mít šanci. Slávisté jsou v tabulce o patnáct příček výše, nastříleli o 42 gólů více a o 30 méně jich inkasovali. A hlavně je ani v jednom ze sedmnácti vzájemných zápasů samostatné české ligy nedokázala Dukla porazit.

„Nevyhráli jsme ani, když nebyla Slavia v top formě,“ lituje bývalý obránce Dukly, jenž vyrůstal v Edenu, Ondřej Vrzal. „A teď to budou mít kluci o hodně těžší. Na druhou stranu je Slavia může podcenit, třeba se bude šetřit na Chelsea. Budu jim držet palce, hlavně aby z toho nebyl debakl,“ obává se.

Poslední ligové vítězství Dukly nad Slavií se datuje ještě do dob československé nejvyšší soutěže. V květnu 1991 parta trenéra Ivo Viktora rozesmutnila Eden (3:0).

Slavia hlásí: Marodka je prázdná

Sešívaní mají před vrcholem sezony na domácí i pohárové scéně (až na dlouhodobě zraněné Tecla s Hromadou) k dispozici kompletní kádr. „Je to dobrá zpráva, duben bude náročný,“ líčí Köstl.

K týmu z Julisky cítí respekt. „Nepůjde o jednoduchou práci. Doufám, že budeme produktivnější než doma s Libercem a znovu se naladíme na vítěznou notu,“ připomene asistent týden starou remízu se Slovanem.

Dukle nezbývá nic jiného, než doufat v zázrak. „Jednou za čas můžete potrápit i takový tým jako má Slavia. Věřím, že právě přišel,“ dodává Skuhravý.