Pro fanoušky Sparty to byl velmi smutný výjezd. Více než tři sta kilometrů dlouhá cesta na finále poháru proti Slovácku přišla vniveč, utkání bylo přeloženo na 18. května z důvodu vytrvalého pršení, které zdecimovala trávník v Uherském Hradišti. Před Letenskými je ale hned za rohem další mimořádně těžká výzva – nedělní utkání na hřišti první Plzně, které může udržet teoretické šance Sparty v boji o titul.

Hraje se o Vrbovu budoucnost

Brzké vypadnutí z evropských pohárů a třetí místo v lize – aktuální situace Sparty rozhodně neodpovídá nastaveným cílům sportovního ředitele Tomáše Rosického. „Určitě je to důležitý zápas, ale neřekl bych, že nejdůležitější (v sezoně). Určitě byly důležité zápasy v kvalifikaci evropských pohárů a zápasy, které nás ještě v lize čekají s těmi top mužstvy, jsou stejně důležité. Ale je to jeden z těch zápasů, které rozhodují o tom, jestli sezona bude úspěšná, nebo ne,“ uvědomuje si trenér Pavel Vrba.

Fanoušci Slavie.
UEFA si znovu došlápla na Slavii. Trest za frankfurtskou euforii přijde později

Sparta tři kola před koncem nadstavbové části ztrácí na vedoucí Plzeň šest bodů, na druhou Slavii čtyři. K udržení šance na druhé místo či matematické na první tak musí v Plzni vyhrát. V Doosan Aréně se však Letenským dlouhodobě nedaří.

Plzeň krotí euforii

V naprosto odlišném rozpoložení oproti Spartě je Plzeň. Svěřencům Michala Bílka na začátku sezony v boji o titul věřili jen nejvěrnější fanoušci, po remíze 1:1 v posledním kole na horké půdě Slavie jsou ale Západočeši na prvním místě s náskokem dvou bodů právě na Slavii, a jsou nejžhavějším adeptem na mistrovský titul. „Zůstali jsme na prvním místě. Pořád nás čekají ještě tři těžké zápasy, takže neslavíme, ale rozhodně jsme spokojeni,“ krotí euforii plzeňský záložník Jan Kopic.

Fotbalisté Slovácka ve šlágru 21. kola FORTUNA:LIGY prohráli s pražskou Slavií 0:1.
Místo volna trénink. Slovácko se chystá na Slavii, změnilo program

V podobném duchu mluví před zápasy se Spartou, Hradcem Králové a Baníkem Ostrava i hlavní strůjce letošní spanilé jízdy Plzně – trenér Michal Bílek: „Jsme spokojeni s tím, že jsme tu remizovali, je to pro nás velmi cenné. Ten dvoubodový náskok je důležitý, ale ještě nás čeká spousta práce. Naše vyhlídky jsou pozitivní, čekají nás ale tři těžké zápasy.“Podaří se plzeňským proti bývalému trenérovi Vrbovi přiblížit k vysněnému ligovému titulu?