Úvod zápasu byl ze strany Savie opravdu dominantní a kdo se zpozdil o pět minut, přišel o polovinu gólů. "Vstup Slavie byl výborný, ale jen díky našim chybám, to mě hrozně štve. Takhle vstoupit do zápasu proti Slavii, to prostě rozhodne. Měli jsme mít obranu lépe zorganizovanou, špatně jsme komunikovali," postěžoval si zlínský kouč Jan Jelínek na katastrofální pětiminutovku jeho svěřenců.

Téměř pět tisícovek diváků na zlínské Letné ale nesledovalo pouze jednostrannou záležitost. I domácí si dokázali vypracovat zajímavé šance. Jen je nedokázali proměňovat. Hlavně ve druhé půli se musela mít obrana Pražanů hodně na pozoru. Jenže Slavia v té době vedla už 3:0, a to se hraje dobře.

"Zápas měl skvělou kulisu, přišlo hodně lidí. Pomohl nám dobrý vstup, kontrolovali jsme hru a na týmu jsem cítil dobré nastavení, sebevědomí a chuť do zápasu. Výsledkově jsme to zvládli dobře a byli produktivní," chválil své hráče trenér Jindřich Trpišovský.

Ale nezůstalo jen u slov chvály. "Ve druhém poločase náš výkon upadal. Přidali jsme ofenzivní hráče, stopery měli se žlutými kartami a z toho vyplývaly nějaké situace. Zlín měl šance, hrál důrazně, ale podali jsme komplexní výkon a zvládli to," dodal.

S druholigovým podzimem se do Drnovic přišlo rozloučit více než tisíc fanoušků. Viděli dobrý fotbal a výhru Vyškova nad Spartou Praha B 3:1.
Nepovedená tečka za podzimem. Pražské trio nevyhrálo ani jednou

Sezona pro slávisty ale ještě nekončí. FORTUNA:LIGA sice zatáhla podzimní oponu, ale během příštího víkendu jsou na programu zápasy osmifinále tuzemské pohárové soutěže MOL Cup. Výprava z Edenu pojede na hřiště druholigové Karviné.

Zlín - Slavia 0:4 (0:3)

Branky: 2. a 56. Lingr, 5. Douděra, 28. Olayinka. Rozhodčí: Zelinka - Caletka, Líkař (Volek). Žluté karty: Kolář - Kačaraba, Santos. Diváci: 4688.

Zlín: Dostál – J. Kolář, Simerský, Didiba (46. R. Hrubý) – Fillo (68. Y. Dramé), Hlinka, Janetzký (81. J. Hellebrand), Bartošák (58. Vukadinović) – Reiter, Silný (58. Jawo), Čanturišvili. Trenér: Jelínek.

Slavia: Kolář – Masopust (74. Ewerton), Kačaraba, Santos, D. Jurásek – Hromada, Oscar (46. Provod) – Douděra (67. Usor), Lingr (80. Kričfaluši), Olayinka – Jurečka (67. Tecl). Trenér: Trpišovský.

Lukáš Haraslín (v bílém) rozhodl o výhře Sparty 1:0 nad Českými Budějovicemi.