Ano, hlasatel informoval o tom, že je zakázáno po utkání se pokoušet vniknout na trávník. Některá videa ovšem ukazují situace, která do civilizované země tak úplně nepatří. Práci pak kromě pořadatelů měli i záchranáři. Na internetu kolují informace o tom, že policie si po vítězném zápase Sparty pomohla slzným plynem, což dokumentují i videa z místa.

Fanoušci Sparty se následně srotili pod okny kabin, kde jim slavící hráči mávali a společně zpívali. Nakonec si celý tým ještě jednou vyžádali k oslavě na hrací plochu. I hodinu po zápase pak fanoušci setrvávali v prostorách boleslavského stadionu.

Policista stříká "preventivně" do davu pepřový sprej:

"Na hřiště jsme vstoupili na žádost pořadatelů. Zaznamenali jsme jak pyrotechniku v hledišti, tak vniknutí fanoušků na vlastní plochu," řekla Deníku mluvčí středočeských policistů Barbora Schneeweissová s tím, že pokud by měl někdo pocit, že policie jednala neadekvátně, může podat podnět k prověření.

Ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík se postaral o vyděšenou holčičku:

Pořadatelé podle ní měli informaci, že se fanoušci chystají vstoupit na hřiště a požádali  policiio součinnost. "Jménem policie byli fanoušci vyzváni, aby nevstupovali na hrací plochu. Někteří z nich neuposlechli, a proto policie použila donucovací prostředky. Zda byl zásah policistů správný, budeme kompletně vyhodnocovat až po skončení akce," upřesnila policejní mluvčí.

Ne každému se povedlo přes kordon policistů dostat:

Zákrok policie a přístup domácího klubu zpochybnil i jeden z nejvyšších představitelů Sparty. Kamil Veselý, marketingový manažer letenského celku. "Snaha nevpustit fanoušky na hřiště je špatně," uvedl na sociální síti X.