"Klub Bohemians Praha 1905 se od nedělního utkání zabývá bezpečnostním incidentem, který se odehrál v průběhu prvního poločasu na hlavní tribuně v sektoru A3. Vše začalo slovní potyčkou dvou návštěvníků, která vyvrcholila v situaci, kdy po několika minutách k jednomu z účastníků hádky přišlo pět maskovaných osob v kuklách a tohoto fanouška napadlo údery pěstí do hlavy a obličeje. Následně celá skupina tribunu opustila. Napadený musel s krvavým zraněním v obličeji vyhledat ošetření," říká klub na svém webu.

"Považujeme za absolutně nepřijatelné a odsouzeníhodné takové chování jakéhokoliv z návštěvníků Ďolíčku. Na celé události je smutný také fakt, že útočníci i napadený byli dle očitých svědků opatřeni symbolikou Bohemians. Jednalo se tak s největší pravděpodobností o útok ve vlastních řadách. Útok skupiny pěti, navíc maskovaných, agresorů proti jedinému napadenému odsuzujeme jako podlé a zbabělé jednání. Tyto jedince nepovažujeme za naše fanoušky," pokračuje se v prohlášení.

Klub se za nic neskrývá a ví, že musí být důslednější. "Vnímáme i vlastní odpovědnost za selhání bezpečnostní služby, která jednak nezabránila vniknutí maskovaných útočníků do míst, kde neměli co dělat, ale zároveň nepodnikla kroky k jejich následnému zadržení a umožnila jim zmizet v davu," oznamují zástupci klubu, který řeší další komplikace: "Navíc se odehrál v blízkosti sektoru určeného pro partnery a sponzory Bohemians, kteří po utkání vyjádřili znechucení z celé události a někteří dokonce klubu oznámili, že zvažují ukončení spolupráce. Bohužel se tato událost navíc odehrála v období, kdy v mediálním prostoru rezonuje téma bezpečnosti na fotbalových stadionech a podmínkách pro fanoušky, týkající se zejména klecí a plotů. Chování této pětice je vodou na mlýn odpůrcům tvrzení, že fotbalové stadiony jsou bezpečným místem pro všechny návštěvníky, včetně rodin a dětí."

Sociální sítě klokanů hned zaplavily reakce fanoušků. Většinou incident jasně odsuzujících. "Bohužel musím přidat negativní komentář, byl jsem tam s dětmi, po tomto incidentu se bály jít i na záchod. A už vůbec nemusím říkat, že příště je sem nedostanu," psal pod facebookový status klubu jeden z fanoušků.

Příště už by se podobná situace (snad) neměla opakovat. "Klub přijme taková opatření, která v maximální možné míře zamezí opakování tohoto chování. Chceme Ďolíček bezpečný pro všechny," vzkazuje vedení zelenobílého klubu.