Odstřelí Slavia svou někdejší oporu?

Po výhře nad Plzní v minulém kole jedou fotbalisté Slavie změřit síly k dalšímu silnému soupeři. Liberci se ale v posledních zápasech velmi nedaří a společně s Ostravou je v tabulce aktuální formy naprosto nejhorší - nevyhrál už pětkrát v řadě. V zákulisí se tak spekuluje o pevnosti pozice trenéra Luboše Kozla, bývalé opory Slavie.

Pro současný trenérský štáb sešívaných půjde o nostalgický návrat. Před pěti lety se totiž parta kolem trenéra Jindřicha Trpišovského přemístila do Edenu právě z Liberce.

"Už je to pět let, ale zápas v Liberci je pro mě ze všech venkovních výjezdů ten nejdůležitější. Prožili jsme tam krásné časy a odstartovali naši kariéru v lize. Velmi celému Liberci fandím a každé kolo ho sleduji. Díky němu můžeme být tam, kde jsme nyní," přiznává Trpišovský.

"Klimatické podmínky tam v současných měsících bohužel nejsou příznivé, už s tím máme zkušenost. Samozřejmě to musíme vzít v potaz, ale náš herní styl se velmi složitě mění, takže budeme muset najít ideální cestu, která bude tamní terén reflektovat. Určitě nás čeká větší množství osobních soubojů a na důležitosti nabudou také standardní situace, kterých budeme chtít využít stejně jako proti Plzni," dodává.

Sparta chce sedmou výhru v řadě

Na rozdíl od zmiňovaného Liberce, Sparta je v posledních týdnech dominantní a má nejlepší formu. Svěřenci trenéra Briana Priskeho vyhráli šest zápasů v řadě, celkem bodovali v posledních deseti ligových zápasech. Od podzimního výprasku 0:4 v derby nepoznali hořkost porážky. V sobotu budou usilovat o prodloužené této série v Mladé Boleslavi proti Hradci Králové.

"Statistiky jsou skvělé, ale nemusí to znamenat nic, když proti Hradci neuspějeme," má jasno Priskeův asistent Luboš Loučka. "Kluci si věří, jsou hladoví, je to vidět na každém tréninku. Nemůžeme se ale nechat unést emocemi a musíme je i trochu krotit," pokračuje.

Sparťané v minulém kole přejeli 3:0 ostravský Baník na jeho hřišti. "Tam bylo hodně pozitivních věcí, hráči plnili vše, co jsme chtěli, téměř na jedničku. Teď nás ale čeká těžší zápas. Hradec je lépe organizovaný a v lepší současné formě než Ostrava. Vybojovat tři body teď bude daleko těžší," upozorňuje Loučka.

Skolí Plzeň další vršovický tým?

Plzeň v minulém kole podlehla Slavii v Edenu 1:2 a klesla na třetí příčku tabulky, na což v posledních sezonách není příliš zvyklá. Teď se utká se čtvrtou Bohemkou, tedy tabulkovým sousedem, ale bodový rozdíl je propastný - šestnáctibodový. Karty jsou ale rozdány otevřeně, klokani z Ďolíčku v posledních zápasech sbírali více bodů než úřadující šampioni.