„První věc, co mě skrz Mojmíra napadne, je přínos pro tým. Doufám, že si k nám přinese soubojovost, takovou tu svou nepříjemnost, kterou má pro soupeřovy obrany. Má velice dobré krytí míče, možná vůbec nejlepší hru zády k brance v lize. Je to týmový hráč, bojovný, s výbornými fyzickými parametry. Navíc pořád stále hodně mladý, mám rád tento typ hráčů, kteří začínali osmnácti devatenácti letech a o čtyři roky později mají na svém kontě už sto ligových startů," říká na adresu svého nového svěřence trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

V Edenu budou chtít napnout maximální síly k získání mistrovského titulu. Dva roky bez něj je pro sešívaný národ víc než dost.

"Cíle mám ty nejvyšší. Chceme vyhrát ligu, pohár a kvalifikovat se do základní skupiny evropských pohárů," má jasno útočník, který v nedávno skončené sezoně nastřílel dvanáct gólů a prožil reprezentační debut z říše snů - během deseti minut zápasu proti Faerským ostrovům si připsal hattrick.

Fotbalistky Slavie porazily ve finále Poháru FAČR Spartu.
Podívejte se: Slávistky mají double! Po lize předčily sparťanky i v poháru

"Na svůj první reprezentační start člověk nikdy nezapomene. Pro mě to bylo symbolické také v tom, že jsem nastoupil na domácí půdě v Olomouci. Byl to skvělý zážitek," vypráví.

Mojmír Chytil už je slávistou.Mojmír Chytil už je slávistou.Zdroj: SK Slavia Praha / Marko IgličNa nové angažmá se hodně těší. "Jsem moc rád, že se vše dořešilo a můžu být ve Slavii. Kluby se dlouho nemohly dohodnout. Jednání ale nakonec dopadla úspěšně a můžu tady být. Trenér Trpišovský spoléhá na důrazný presink. Věřím, že se na vše rychle adaptuji a pomůžu týmu. Mám zabejčenou povahu a snažím se vyhrát za každé situace," dodává Chytil.

Sparťané na závěr sezony podlehli Plzni, ale to nic neměnilo na tom, že po zápase dostali mistrovský pohár a zlaté medaile na krk.
Obrazem: Prohra zlatem obalená. Sparťané na Letné dostali mistrovský pohár!