Adam vzešel z žilinské líhně talentů, jeho otec byl prvním trenérem současného sparťana Dávida Hancka. Ve slovenské nejvyšší soutěži debutoval loni v únoru, v aktuální sezoně v dresu Žiliny odehrál dvanáct zápasů, sedmkrát nastoupil v kvalifikaci Konferenční ligy. Ve slovenském národním týmu do 21 let odehrál jedenáct zápasů.

close Adam Goljan. info Zdroj: AC Sparta Praha zoom_in Adam Goljan. "Jsem moc rád, že jsem mohl do Sparty přijít. Je to velkoklub, nejen v Česku ale i v Evropě. Věřím, že se mi tu bude dařit a ukážu, co ve mně je," těší se na nové angažmá. "Sparta se mi líbí, nejen fotbalově ale i prostředím klubu a tím, jak působí navenek. To mě lákalo. Doufám, že se mi bude dařit," pokračuje.

Přesun do Prahy bere jako velikou výzvu, i když začne v B týmu. "Chtěl bych si tu přivyknout, aby mě kluci přijali mezi sebe. Chci podávat dobré výkony a stoupat v klubu. Věřím, že se dokážu usadit i v sestavě prvního týmu. Chci tu růst, posouvat se, pomáhat klubu. V první řadě se do toho áčka chci dostat a pak pomáhat klubu k úspěchům," přeje si.

Výhodu bude mít v kamarádství s oporou áčka Hanckem. "Už jsme spolu mluvili. Určitě mi to tu ukáže a pomůže mi s adaptací," dodává Adam Goljan.