"Ferencváros třikrát po sobě vyhrál maďarskou ligu, mají tam samé reprezentanty, jak z Maďarska tak i ze Slovenska, třeba Róbert Mak. Nebude to nic jednoduchého, mají super fanoušky, takže z té dvojice bych si asi vybral Žalgiris. Ale my se soustředíme na sebe. Když pojedeme do Maďarska, tak pojedeme udělat tři body do Maďarska," má jasno Lingr.

Od této sezony se ruší letité pravidlo o zvýhodnění vstřeleného gólu na hřišti soupeře. Prakticky všichni tuto změnu vítají.

"Myslím si, že je dobře, že se to změnilo a gól na hřišti soupeře se nepočítá. Myslím si, že je dobře, že začínáme venku, většinou jsme začínali doma třeba minulý rok s Midtjyllandem. Teď se to trošku změní a třeba si to vykopem tady v Edenu, což by bylo super," dodává Lingr.

Favoritem je rozhodně klub z maďarské metropole. Kdyby došlo na překvapení a postoupil litevský tým, měli by slávisté dobrého rádce. Jejich bývalý brankář Martin Berkovec, momentálně chytající za brněnskou Zbrojovku, totiž ve Vilniusu působil.

"Mohl by nám pomoct. Loňskou sezonu tam chytal a jsem s ním v kontaktu. Víc toho vím o Ferencvárosi, protože jsem sledoval jejich cestu v Lize mistrů, kam postoupili přes předkola. Vyřadili skvělé týmy, ať už to bylo Dinamo Záhřeb, Molde nebo Celtic. Hráli skvělé zápasy s Barcelonou. Před sezonou vyměnili trenéra, přišel tam trenér, který dřív trénoval Dortmund, takže tam kvalita bude i na trenérské lavici," přiznal asistent trenéra Jindřicha Trpišovského Jaroslav Köstl.

První zápasy se odehrají 3. a 4. srpna, odvety pak o týden později.