Vetchý stadion však už dlouho přesluhuje a Viktorka tak začala aktuální druholigovou sezonu v azylu na Proseku. Hráčům v červenobílých pruzích se sice daří (před přerušením soutěže drželi druhou příčku za vedoucím Hradcem Králové), ale domácí prostředí jim pochopitelně schází. Jenže jednání mezi klubem a MČ Praha 3 (majitelem stadionu) se stále táhnou.

„Jsme připraveni okamžitě začít a doufáme, že brzy dostaneme svolení radnice,“ řekl o plánované rekonstrukci fotbalového areálu majitel klubu Martin Louda.
Ten chtěl původně s Viktorkou koupit i samotný stadion, ale na radnici narazil na odpor. Rekonstrukce je ale nutně zapotřebí, jinak se na Žižkově nebudou smět hrát profesionální soutěže.

Spory s radnicí

„V mých očích je lokalita kolem stadionu dlouhodobě zanedbávaná a nyní má konečně šanci na reálnou změnu,“ uvedl Louda při představení plánů na modernizaci domovského stánku Viktorky. Projekt je prý kompletně připraven, včetně obnovení přilehlého parku.

Mimochodem: spoluvlastníkem parku i přilehlého Domu Radost (bývalého DOS) je právě Louda. I proto se objevily obavy, že jeho investice do Viktorie je jen součástí dlouhodobějšího záměru vybudovat na místě stadionu obytný či administrativní komplex. „Viktorka je přirozená součást Žižkova a na radnici panuje všeobecná shoda na tom, že ji chceme uchránita fotbal by měl na Žižkově zůstat,“ uvedl starosta Prahy 3 Jiří Ptáček.

Louda ale tvrdí, že i jeho zájmem je zachování klubu a navíc jeho návrat do nejvyšší soutěže. Jak to ale bude se stadionem?

„Myslím, že jsme na začátku září nabídli více než férovou nabídku a nyní věřím, že se zástupci městské části rozhodnou tento projekt podpořit a budeme se moci pustit do práce,“ řekl Louda o projektu rekonstrukce.

Jisté je jediné: stadion nový háv potřebuje. Podaří se najít přijatelný kompromis?