Slabá návštěva odpovídala i slabé fotbalové podívané na trávníku. Hodně uškodila situace z 23. minuty, kdy domácí Souček dostal červenou kartu a před Duklou tak stálo 70 minut hry v oslabení.

„Vyloučení nás trochu naburcovalo. Chtěli jsme to odehrát alespoň na bod, což se nám nakonec povedlo,“ řekl Michal Bezpalec, jehož trenér poslal na hřiště ihned po vyloučení.

Bylo jasné, že v deseti to bude mít Dukla těžké. Těsně před červeným zákrokem běžel Holík sám na branku, ale minul a do žádné větší šance už se domácí ve zbytku utkání nedokázali probojovat. Hosté se také nikam přehnaně nehrnuli a také bylo čím dál tím jasnější, že i po závěrečném hvizdu rozhodčí Adámkové budou na ukazateli skóre svítit dvě veliké nuly.

„Z mého pohledu to byl zápas dvou klíčových okamžiků: Prvním byla obrovská příležitost Lukáše Holíka, druhou vyloučení Dana Součka. Čeho si dnes nejvíc cením je to, jakým způsobem se kluci semkli a odpracovali to a skutečnost, že jsme nepustili soupeře do žádné vyložené šance,“ našel trenér Dukly Roman Skuhravý něco k pochvale.

Dukla završí osmileté působení v nejvyšší soutěži zápasem v Příbrami. A jejím fanouškům nezbývá než jen doufat, že čekání na návrat nebude trvat sedmnáct let, jako naposledy.

Dukla Praha - 1. FC Slovácko 0:0

Rozhodčí: Adámková - Nádvorník, Pfeifer. ŽK: Havlík, Rezek, Kalabiška (všichni Slovácko). ČK: 23. Souček (Dukla). Diváci: 654.

Dukla: Hruška - Douděra, Ďurica, Souček - Doumbia (86. Hanousek), Tetour, Holík (29. Bezpalec), Miloševič - Koval, Holenda, Hadaščok (66. Djuranovič). Trenér: Skuhravý.

Slovácko: Trmal - Reinberk, Hofmann, Divíšek (52. Rezek, 78. Sadílek), Kadlec - Navrátil, Janošek (59. Hološko), Havlík, Daníček, Kalabiška - Zajíc. Trenér: Svědík.