Až bude v létě po pěti letech odcházet z Edenu, chtěl by mít ve sbírce další dvě zlaté medaile – pohárovou i ligovou. „Náš cíl je vyhrát double. To je ta odměna, ke které vzhlížíme. Je to pro nás hrozně důležité. Chci získat tyhle dvě trofeje, než odejdu z klubu. Měl bych z toho opravdu obrovskou radost,“ přiznal po zmiňovaném zápase se Slováckem.

Jeho služby v sešívaném dresu jsou neocenitelné, Olayinka byl u všech nejdůležitějších událostí posledních pěti sezon a měl velkou zásluhu na úspěších Slavie. Žádná hořka příchuť tak u něj v souvislosti s letním odchodem zdarma do Srbska neplatí. Když ho trenér Jindřich Trpišovský o víkendu střídal, vysloužil si potlesk ve stoje.„Bylo to od fanoušků úžasné,“ přiznal.

Sám trenér ví, že od něj může čekat naprosto profesionální přístup až do poslední minuty platnosti jeho smlouvy ve Slavii. Žádné šetření se.

„U Olieho něco takového vůbec nehrozí. Kdyby něco takového měl v hlavě, tak to dělal i ke konci podzimu, když mu dobíhala smlouva, když se zraní, neměl by dobrou pozici pro novou smlouvu, která mu v létě končila. Přesto do toho šel naplno, i když v tom riziku byl. Teď už, když to řeknu pragmaticky, má smlouvu podepsanou, má angažmá a je v lepší pozici. Má takový naturel a charakter, že to u něj nehrozí, což ukazuje,“ komentoval Trpišovský.

„Sám věděl, že poslední dva výkony od něj nebyly individuálně moc dobré, teď mu pomohlo i složení týmu. Věděli jsme, jak je Slovácko fakt silný, vyspělý a sehraný tým. Bylo to i v zakládání, kde hrají chytře a mají šikovné hráče veprostřed,“ pokračoval slávistický kouč.

Olayinka byl vždy hráčem, který když dal gól, tak většinou byl důležitým. „Když je tým v nějaké emočně těžké pozici, tak stoupá jeho výkon. Byl skvělý, byl produktivní, měl zaujetí pro hru, strhl hráče. To bylo to, co nám chybělo v Teplicích,“ chválil Trpišovský a připomněl i minulou nečekanou ztrátu v Teplicích. "Přemýšlím, co bude, až odejde, kdo ho nahradí. Jinak to dopadlo dobře pro všechny strany. Olie u nás dohraje sezonu, což je pro hráče vždycky lepší než odejít v zimě. V ten moment, kdy bylo jasné, že tu zůstane, tak o tom nebyla žádná velká debata. Hráči by to v těch klubech měli dohrávat. Pokud pak klub o nic nehraje, může dát přednost jiným hráčům, ale když je o co hrát, musíte využít maximální potenciál týmu. Já byl jen u té poslední debaty. V podstatě jsme na to dostali zelenou a žádné velké debaty nebyly. V tu dobu jsem byl v Portugalsku. Takže mluvím za sebe. Když bylo jasné, že tu Olie zůstane, tak jsem chtěl, aby nám co nejvíc pomohl v té jarní části," dodal.

Až skončí tato sezona, skončí i působení Petera Olayinky v dresu s červenou hvězdou na prsou. V srdcích fanoušků bude navždy zapsán jako jeden z nejlepších hráčů posledních let. Ale na to je ještě brzy, ještě ho čeká spousta jarních zápasů. A třeba se mu splní i jeho poslední slávistické přání – aby se mu na konci sezony blýskalo na krku zlato z poháru MOL Cup i FORTUNA: LIGY.