Kryštof je velký talent českého fotbalu, vidíme v něm značný potenciál rozvíjet se i nadále. Je velmi dobře technicky vybavený, má zajímavá řešení v situacích jeden na jednoho,“ řekl na klubovém webu Rosický. „Kryštof umí pracovat s míčem na malém prostoru při postupném útoku i v brejkových situacích, hraje v tempu, je důležitý při napadání soupeřovy rozehrávky, správně reaguje při zisku míče i jeho ztrátě. Je velmi dobrý charakterově, sám se chce posouvat, přitom má týmové myšlení,“ dodal.

close Tomáš Rosický a Kryštof Daněk při podpisu smlouvy. info Zdroj: AC Sparta Praha zoom_in Tomáš Rosický a Kryštof Daněk při podpisu smlouvy. Reprezentant do 21 let je z velkého posunu ve své zatím krátké kariéře pochopitelně nadšený. "Dojmy jsou fantastické," neskrýval radost po podpisu víceleté smlouvy. "Bylo to dlouhodobé jednání a opravdu to nebylo jednoduché. Komunikovali jsme velmi dlouho a jsem moc rád, že se to povedlo. Je to pro mě posun a těším se na něj," pokračoval.

Kryštof Daněk odehrál svůj první zápas v nejvyšší soutěži v květnu 2020. V olomouckém dresu odehrál celkem 55 zápasů, vstřelil v nich pět gólů a přidal čtyři asistence. Na začátku nedávno skončeného ročníku skóroval i do sítě Sparty. Teď bude hrozbou pro brankáře soupeřů v jejím dresu.